Teksas: zaskakujący alert dotarł do mieszkańców miasta Lone Star. Takie powiadomienia istnieją również w Polsce, jednak dość rzadko się z nimi spotykamy. W USA takie powiadomienia miało wyjątkowo zaskakującą treść.

Dodajmy już na początku, iż władze Teksasu już wydały oświadczenie w tej sprawie. W nim przeproszono wszystkich mieszkańców za wzbudzanie paniki. Takie alerty 3-krotnie dotarły do ludzi, co tym bardziej wywołało obawy. Alerty zostały rozesłane w ubiegłym tygodniu.

Wiadomości zostały wysłane przez system Amber Alert. Departament bezpieczeństwa tłumaczył się, iż testował ł system alarmowy, kiedy doszło do awarii i wiadomości ostatecznie trafiły do odbiorców.

[irp]

Teksas: takiego alertu nikt się nie spodziewał

Trudno też stwierdzić, że ktoś w 100% uwierzył w rzeczone powiadomienia. Rządowy alert w stanie Teksas dotyczył bowiem bohatera słynnej serii horrorów o laleczce Chucky.

O tyle wydawało się to autentyczne, iż opis dotyczył niekoniecznie tej właśnie zabawki z horrorów. Alert ostrzegał i nakazywał czujność przed opętanym mordercą, przypominającego wizerunek lalki. W wiadomością podawano nawet rysopis mordercy, co tym bardziej uwiarygodniało całą historię.

Morderca Chucky miał wyglądać na 28-latka o kasztanowych włosach i niebieskich oczach, z niecałym metrem wzrostu. Ponadto nosi dżinsowy kombinezon i koszulkę w paski.

A wy uwierzylibyście? Patrząc na na różne przypadki w świecie, to i w postać filmową jest się w stanie uwierzyć. A przynajmniej w mordercę, który upodobał sobie daną postać jako wzór.

[irp]

źródło: o2.pl

Zobacz również: