Ogromny zaskoczeniem dla fanów Świata według Kiepskich był fakt, że odszedł już drugi główny aktor serialu. Najpierw Dariusz Gnatowski, niewiele później Ryszard Kotys.

Po tym jak spora część głównych bohaterów „Kiepskich” odeszła dalsze losy serialu stanęły pod znakiem zapytania. Choć wielu fanów Kotysa, jak i Gnatowskiego z ogromnym żalem przyjmowało informacje o ich pożegnaniu, lwia część z nich w sieci żegnało obu poprzez chociażby komentarze.

Uroczystość pogrzebowa Gnatowskiego jak i Kotysa odbywała się w realiach cały czas obecnej pandemii. Media donoszą jednak, że w przypadku tego drugiego zdecydowanie było jeszcze bardziej kameralnie niż u pierwszego. Również za sprawą fakt, iż Ryszard Kotys miał uroczystość świecką.

[irp]

Ryszard Kotys – pogrzeb

Jak się okazuje na pogrzebie Ryszarda Kotysa nie było księdza. Nie było także mszy, zaś na samym wydarzeniu było bardzo mało osób, jedynie najbliższa rodzina. Czego powodem jest również m.in. pandemia. Pogrzeb co prawda był zorganizowany ” po cichu”, jednak jak donosi „Fakt” nie brakuje koncepcji na uczczenie pamięci aktora.

„Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie” – tłumaczy „Faktowi” Agnieszka Rzeźnik inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne.

Ryszard Kotys zmarł w wieku 88 lat. Aktora pochowano na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce.

[irp]

Zobacz również: