skandal z udziałem białoruskiego żołnierza na granicy polsko-białoruskiej

W sieci zawrzało. Nagranie z białoruskim żołnierzem w roli głównej wywołało liczne komentarze użytkowników mediów społecznościowych. Niektórzy mówią nawet o skandalu na granicy polsko-białoruskiej. 

Skandal z udziałem białoruskiego żołnierza

Od kilku miesięcy trwa kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. Sytuacja jest na tyle poważna, że od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego został wprowadzony stan wyjątkowy.

Na granicę przybyły polskie służby takie jak: wojsko, policja oraz straż graniczna. Nasi „mundurowi” z oddaniem bronią granic kraju przed nielegalnymi migrantami. Tymczasem, okazuje się, że po drugiej stronie dochodzi do skandalicznych sytuacji. Świadectwem tego jest nagranie, które ukazuje jednego z białoruskich żołnierzy.

Na filmiku widzimy jak białoruski żołnierz, który stoi przy zasiekach na granicy, proponuje polskim funkcjonariuszom wymianę papierosów. „Dam ci białoruskie, a ty mi dasz polskie” – zaproponował łamanym językiem angielskim Białorusin. „Nie palę” – odpowiedział polski wojskowy.

Co gorsza, stan mężczyzny wskazuje na to, iż jest on najzwyczajniej w świecie pijany. Na nagraniu można bowiem dostrzec, że chwieje się na nogach. Jeśli dodamy do tego fakt, iż odurzony alkoholem człowiek ma przy sobie broń, robi się groźnie. W końcu sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest tak napięta, iż wystarczy tylko drobny pretekst by rozpętało się piekło.

Warto wspomnieć, iż filmik udostępniło w mediach społecznościowych Ministerstwo Obrony Narodowej. Przedstawiciele MON podkreślili, iż to nie pierwszy przypadek, kiedy pijany białoruski żołnierz patrolował teren przygraniczny. „Pijani Białorusini pod bronią pełnią służbę na granicy. To nie pierwszy taki przypadek, z którym spotkali się nasi żołnierze” – przeczytamy na Twitterze resortu.

Trzeba przyznać, że postawa wojskowego Łukaszenki jest co najmniej nieodpowiedzialna. Wielu komentatorów określiła zachowanie białoruskiego żołnierza mianem skandalu. Miejmy nadzieję, że takie sytuacje nie doprowadzą do eskalacji konfliktu przy granicy z Białorusią.

Źródło: Twitter

Zobacz również: