koronawirus rekord zakażeń

Od 1. lutego nowe zasady. Minister Adam Niedzielski zadeklarował m.in. otwarcie poszczególnych miejsc, a także zniesienie godzin dla seniorów. 

Zgodnie z obietnicami sprzed miesiąca Adam Niedzielski postanowił otworzyć galerie handlowe. Mowa tu o wszystkich sklepach, które nie były objęte wyjątkiem podczas ostatniego lockdownu. Przypomnijmy, że m.in. drogerie, apteki, sklepy spożywcze, a nawet księgarnie były do tej pory otwarte. Zarówno w galeriach handlowych, jak i poza nimi. Mowa też o otworzeniu galerii sztuki oraz muzeów.

Co więcej minister zdrowia postanowił też znieść godziny dla seniorów. Ta decyzja zdecydowanie wzbudziła najwięcej entuzjazmu wśród młodych Polaków, którzy już od miesięcy narzekali na „absurd” wyznaczonych godzin.

[irp]

Co Adam Niedzielski zdecydował o restauracjach?

Bolączka wielu polskich przedsiębiorców, ale i samych obywateli jednak pozostała nieruszona. Niedzielski zadecydował, iż otworzenie punktów gastronomicznych w centrach i galeriach handlowych

Co będzie dalej?

Dodajmy, że Niedzielski postanowił o otwarciu wspomnianych miejsc w zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego. Ograniczenie osób w stosunku do wielkości danego lokalu wciąż pozostaje. Niedzielski przyznał, iż przynajmniej do 14. lutego nie ma opcji, aby poluzować pozostałą część obostrzeń.

„Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno jest przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle zachorowań w innych krajach Europy, więc nieuwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne” – tłumaczył.

[irp]

[irp]

Zobacz również: