Tommy i Maryanne Pillingowie to niezwykli ludzie, którzy zapisali się w matrymonialnej historii Wielkiej Brytanii. A to za sprawą faktu, że byli pierwszą w historii kraju parą z zespołem Downa, którzy zawarli związek małżeński.

Para była ze sobą 27 lat, małżeństwem zaś byli od 25. Poznali się w 1990 roku, w pracy. Oboje pracowali w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Ich miłość szybko rozkwitła, co skutkowało tym, że równie szybko stali się nierozłączni. W przygotowaniach do ślubu, który odbył się już 2 lata później po ich poznaniu, pomagali im najbliżsi. Na uroczystości było ich aż 250! Po zaślubinach mieszkali przez chwilę u rodziców Maryanne, po czym „poszli na swoje” i zamieszkali razem w angielskim Southend-on-Sea.

Blisko trzy dekady po ich poznaniu, niestety Tommy zachorował. To z kolei bardzo przejęło Maryanne, a także ich najbliższych. Kobieta szukała wówczas pomocy u siostry. Tommy chorował na demencję, co tym bardziej było dla niej trudne, ponieważ zdarzało się, iż mąż jej nie poznawał. Tommy ostatecznie zmarł w wieku 62 lat. 1. stycznia ubiegłego roku trafił on do szpitala z powodu infekcji klatki piersiowej. Jak podaje The Guardian już w połowie grudnia dowiedział się, że jest zakażony koronawirusem. Maryanne do dziś wspomina swojego ukochanego.

Małżeństwo Pilling – ślub był bajeczny!

Jako, że Maryanne od jakiegoś czasu prowadzi swój profil na Instagramie mogliśmy podglądnąć kilka zdjęć z ich ślubu. A ty w jej mediach społecznościowych jest trochę. Widać, że wówczas dopisywało im prawdziwe szczęście!

[irp]

[irp]

Zobacz również: