Tadeusz Rydzyk

Opinia publiczna jest wściekła. Okazuje się, że na zakończenie roku polski rząd obdarował fundację Tadeusza Rydzyka… 60 milionami złotych. I to w czasach gigantycznego kryzysu, kiedy to państwo walczy ze skutkami pandemii koronawirusa.

Tadeusz Rydzyk „przytulił” 60 baniek

Rząd rzutem na taśmę 28 grudnia 2020 roku wydał rozporządzenie, którym zagwarantował między innymi 60 milionów złotych na wystawę w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Z tymże muzeum powiązany jest właśnie Tadeusz Rydzyk, poprzez swoją fundację Lux Veritas.

„60 MILIONÓW !!! NA WYSTAWĘ. Brakuje kasy na wsparcie szpitali i przedsiębiorcy. To nie są z brudnego palca wyssane problemy. Wszystkich nas one dotknęły” – pisze oburzony tym faktem Tomasz Golonko, warszawski dziennikarz, który jako pierwszy nagłośnił sprawę.

W ostatnim czasie Tadeusz Rydzyk jest bohaterem mediów. Nie tak dawno temu, bo kilka dni wstecz pisaliśmy o jego apelu do wiernych o wsparcie finansowe. Założyciel Radia Maryja i TV Trwam przyznał wprost, że znalazł się w kłopotliwej sytuacji i teraz, wsparcie jest potrzebne jak nigdy dotąd. „Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1 proc. podatku na rzecz naszej fundacji” – apeluje Rydzyk.

Poniżej publikujemy Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2020. Wyraźnie widać w nim pozycję 228., która to gwarantuje 60 milionów złotych na wystawę w Muzeum, z którym powiązany jest Ojciec Rydzyk.

ZOBACZ TAKŻE: Przełomowe słowa Czarnka o powrocie do szkół. Minister Edukacji wskazał najbliższy piątek

„Dofinansowanie w postaci 60 mln zł nie jest jedynym, na jakie może liczyć o. Tadeusz Rydzyk. W sierpniu minionego roku to samo muzeum otrzymało dodatkowe środki na budowę. Dotację zwiększono o 1,8 mln zł. Tym samym wsparcie resortu na inwestycję wynosi łącznie prawie 120 mln zł” – donosi z kolei „Fakt”.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Uważaj na fałszywe SMS-y z wezwaniem do zapłaty. Możesz wpaść w poważne kłopoty!

źródło: Twitter, Fakt, mat. prasowe

Zobacz również: