Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk znów zaskakuje. Tym razem okazuje się, że założyciel Radia Maryja i TV Trwam ma kłopoty finansowe. Dlatego też, za pośrednictwem swojej rozgłośni zwrócił się do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe. Zaskakuje jednak treść jego apelu.

Rydzyk prosi o pieniądze

Tadeusz Rydzyk zwrócił się z prośbą do słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. Chodzi o wsparcie finansowe, a konkretnie przekazanie 1% podatku dochodowego na jego fundację „Nasza przyszłość”. „Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji” – czytamy w apelu. Zaskakujące są jednak słowa, które skierował do tzw. rodziny Radia Maryja.

„Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały” – pisze Tadeusz Rydzyk.

ZOBACZ TAKŻE: GIS wydał ostrzeżenie. Chodzi o popularny ser, pod żadnym pozorem go nie spożywaj

To nie pierwszy apel podczas pandemii koronawirusa, w którym Ojciec Rydzyk zwraca się o wsparcie finansowe. Wielu ludzi nie potrafi tego zrozumieć. Zwłaszcza, że na „biznesy” Tadeusza Rydzyka regularnie płyną pieniądze ze Skarbu Państwa, a w latach ubiegłych, jak wyliczyła „Rzeczpospolita” fundacja Rydzyka otrzymała spore wsparcie właśnie z tytułu 1% podatku dochodowego.

„Fundacja Nasza Przyszłość w 2019 r. otrzymała 4,9 mln zł z 1 proc. podatku dochodowego, a w 2018 r. – 4,3 mln. W odróżnieniu od bardziej znanej Fundacji Lux Veritatis (właściciela Telewizji Trwam) posiada ona status organizacji pożytku publicznego” – czytamy w Rzeczpospolitej.

źródło: o2.pl, Dzień Dobry Toruń, Rzeczpospolita

POLECANE MATERIAŁY:

  1. Legenda „Wielkiej Gry” atakuje TVP. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał. Ostro
  2. Atak zimy w Polsce. Temperatura spadnie rekordowo poniżej zera. Wiadomo, kiedy
  3. Piotr Żyła znów rozbawił do łez. Zrobił to przed kamerami, poszło na żywo

Zobacz również: