Przemysław Czarnek

Na tę informację rodzice i dzieci czekają od wielu tygodni. Wszyscy zastanawiają się, kiedy nastąpi planowany od dawna powrót do szkół. W najnowszym wywiadzie z portalem Interia, Minister Edukacji, Przemysław Czarnek odkrył wreszcie karty. Padły przełomowe słowa.

Przemysław Czarnek w kluczowych słowach o powrocie do szkół

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w Polsce nabierają na sile. Liczba zaszczepionych osób zbliża się do granicy 200 tysięcy, a to oznacza, że polski rząd powoli zaczyna myśleć o znoszeniu, a przynajmniej o luzowaniu części obostrzeń. Dotyczy to też nauczania zdalnego. Minister Edukacji, Przemysław Czarnek kolejny raz – tym razem na łamach Interii – zapowiedział powrót do szkół. Znamy datę.

„Chcę, by decyzja o powrocie do szkół została zakomunikowana w najbliższy piątek” – wyznał Przemysław Czarnek. Co to oznacza?

Otóż tyle, że w piątek dyrektorzy będą mieli jasne informacje, czy rząd otworzy szkoły po 17 stycznia czyli po zakończeniu ogólnokrajowych ferii zimowych. „Jeśli sytuacja się pogorszy, to będziemy to korygować” – dodaje Minister Edukacji.

PRZECZYTAJ TERAZ: Nie żyje 20 osób, w tym dzieci, sporo walczy o życie. Tragedia w biały dzień

Jak będzie wyglądał powrót dzieci do szkół? „Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość” – przyznaje Przemysław Czarnek. Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada powrót do szkół dla uczniów klas 1-3 od 18 stycznia.

Szef resortu edukacji przyznał także, że rząd zrobi wszystko, aby również starsi uczniowie przeszli przynajmniej częściowo na nauczanie hybrydowe. Nie stanie się to jednak 18 stycznia. Coraz częściej mówi się, że wariant nauczania hybrydowego ma obejmować ósmoklasistów oraz uczniów klas maturalnych. Po to, aby skuteczniej przygotowali się do ważnych dla nich egzaminów.

ZOBACZ TAKŻE: Uważaj na fałszywe SMS-y z wezwaniem do zapłaty. Możesz wpaść w poważne kłopoty!

źródło: Interia

Zobacz również: