Niemcy, Angela Merkel

Sytuacja pandemiczna na świecie nie wygląda najlepiej. I to pomimo faktu, że już kilka firm opracowało skuteczną szczepionkę na koronawirusa. Wciąż wzrasta liczba nowych zakażeń. Z podobnymi problemami zmagają się również nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy. Dlatego też Angela Merkel zdecydowała się na mocną wypowiedź, ostrzegając przy tym wszystkich swoich rodaków i ludzi na świecie.

Angela Merkel ostrzega rodaków i ludzi na świecie

W ciągu ostatnich dni, Niemcy notują regularnie po kilkanaście tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Angela Merkel ostrzega, że to jednak nie koniec. I pomimo szczepień, nie należy lekceważyć śmiercionośnego wirusa.

„Najtrudniejsze miesiące pandemii są oczywiście jeszcze przed nami, co można jak sądzę wyczuć” – przyznała Angela Merkel podczas jednej z zamkniętych debat.

Tym samym, Kanclerz Niemiec dała wyraźnie do zrozumienia, że Ci, którzy liczyli, że pandemia w Niemczech czy na świecie zakończy się w najbliższych tygodniach czy miesiącach są w dużym błędzie. Zdaniem Merkel, z koronawirusem przyjdzie wszystkim nam walczyć jeszcze przez długi czas.

ZOBACZ TAKŻE: Rydzyk otrzymał kolejne 60 milionów. Prezent noworoczny od rządu

Angela Merkel widzi jednak światełko w tunelu, którym są szczepionki na koronawirusa. Dlatego też Niemcy podobnie, jak inne kraje na świecie (w tym Polska) skupiają się teraz na tym, aby otrzymać jak największą dawkę szczepionek. Jednocześnie chcą zaszczepić jak najwięcej obywateli. Po to, aby wypracować odporność społeczeństwa.

Kanclerz Niemiec wybiega jednak też nieco w przyszłość. I twierdzi, że pandemia swoje żniwo będzie zbierała także wówczas, kiedy wirus już nie będzie atakował. Dlatego też Angela Merkel nazwała jeszcze większym wyzwaniem to, aby zapewnić po pandemii na terenie całych Niemiec takie same warunki do życia. „Jest to dla mnie również warunkiem tego, by w naszym kraju nie wzrastały tendencje odśrodkowe” – miała wyznać Merkel na tajnej naradzie.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Piaseczny prosi o wsparcie. Mama jest dla niego najważniejsza

źródło: PAP, mat. prasowe

Zobacz również: