Jacek Kurski, Prezes TVP

Choć od imprezy sylwestrowej Telewizji Polskiej minął już tydzień, to noc w Ostródzie wciąż budzi wiele emocji. Właśnie posłowie Koalicji Obywatelskiej, Arkadiusz Myrcha oraz Janusz Cichoń złożyli przeciwko TVP i Jackowi Kurskiemu zawiadomienie do prokuratury.

TVP trafia do prokuratury

O sprawie w mediach społecznościowych poinformował poseł Koalicji Obywatelskiej, Arkadiusz Myrcha. „Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy dzisiaj z Januszem Cichoniem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z organizacją Sylwestra Marzeń” – czytamy na profilu wspomnianego Myrchy.

„Główny zarzut – art. 165 par. p. 1 KK – sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób” – dodaje w swoim wpisie poseł opozycji.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd potwierdza. 25 stycznia kolejny etap walki z koronawirusem

Chodzi o to, że podczas trwania ogłoszonego na terenie całego kraju stanu epidemii, Jacek Kurski sprowadził niebezpieczeństwo na wiele osób, organizując Sylwester Marzeń z plenerze i z udziałem publiczności.

Już na kilka dni przed „Sylwestrem Marzeń” ukazywały się ogłoszenia o naborze statystów, którzy mieli wcielać się w rolę publiczności. Sam prezes TVP wszystkie doniesienia komentował zaś w następujących słowach. „Amatorzy, ale uczący się w szkółkach, którzy dodawali fantastycznie klimatu, wszyscy tańczyli, tam nie było jednego stojącego człowieka. W związku z tym wszyscy byli w pracy i wszyscy tworzyli na zasadzie zawodowej to wspaniałe taneczne, muzyczne show” – mówił Jacek Kurski o publice podczas koncertu w Ostródzie.

ZOBACZ TAKŻE: Jakimowicz bezlitośnie zakpił z Jandy, zaczął ją parodiować. Poszło na żywo w TVP Info

Teraz Telewizją Polską po złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez posłów Koalicji Obywatelskiej zajmie się prokuratura. Internauci w tej kwestii są mocno podzieleni. Jedni przyklaskują politykom KO, inni zaś zastanawiają się, dlaczego takie samo zawiadomienie nie zostało skierowane pod adresem Polsatu, a jeszcze inni dodają, że sprawa rozejdzie się po kościach i tak naprawdę ani Myrcha, ani Cichoń nic nie wskórają.

źródło: Twitter, mat. prasowe