źródło: YouTube/Czarno Czarna

Francuska prokuratura poinformowała o śmierci seryjnego mordercy. Michel Fourniret, znany też jako „Ogr z Arderdów”, zmarł w wieku 79 lat w paryskim szpitalu La Salpêtrièr. Zgon odnotowano w poniedziałek 10 maja 2021 o godzinie 15.00. 

Michel Fourniret działał w latach 1987-2001. Jego ofiarą padło 7 kobiet dziewcząt w wieku od 12 do 22 lat. Mężczyznę oskarżono o napaści seksualne oraz morderstwa. Aresztowano go w 2003 roku, kiedy zaatakował on 13-latkę, która jednak zdołała się uratować i wezwać policję. W 2008 roku skazano Fourniret’a na dożywotnie pozbawienie wolności. W roku 2018 z kolei pojawił się kolejny wyrok skazujący, również dożywotni, za kolejne morderstwo.

Francuz miał żonę Monique Olivier, która również dostała wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Oskarżono ją o współudział w 4 morderstwach oraz udział w zbiorowym gwałcie na jednej z dziewcząt.

[irp]

Zmarł francuski morderca Michel Fourniret

Jak donosi redakcja francuskiej gazety Le Parisien Fourniret Michel Fourniret cierpiał na chorobę serca. Borykał się także z Alzheimerem. W ostatnich miesiącach swojego życia francuz miał został wprowadzony przez lekarzy w śpiączkę farmakologiczną. Trwa śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny.

Wszystkie francuskie media rozpisują się, iż Michel Fourniret zabrał ze sobą wiele tajemnic. Jedną z najgłośniejszych jest sprawa zaginięcia dziewięcioletniej Estelle Mouzin z 2003 roku. Do jej zamordowania w 2020 roku przyznał się Fourniret. Francuska policja wciąż liczyła na rozwiązanie tej sprawy. Od grudnia ubiegłego roku trwały poszukiwania dziewczynki. Potwierdzeniem słów Fourniret’a jest, iż śledczy odnaleźli DNA dziecka na jego materacu.

źródło: poinformowani.pl, tvn24.pl, YouTube

[irp]

Zobacz również: