Jurek Owsiak

„Szacher-macher” – pisze Jurek Owsiak w tytule swojej ostatniej wypowiedzi na Facebooku. Prezes WOŚP wypowiedział się między innymi na temat szczepionek przeciw covid-19. Przy okazji nie zawahał się wspomnieć również niedawnej aferze. Dotyczyła ona nietrafionej – delikatnie mówiąc – umowy z firmą mającą sprzedać państwu nowe respiratory.

Wpis Jurka Owsiaka pojawił się zaledwie 13 godzin temu na jego oficjalnym profilu facebookowym. Założyciel i prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która notabene będzie miała w tym roku już swój 29. finał, nie ma zamiaru odpuścić.

Nie da się przy tej okazji nie wspomnieć, iż Owsiak 31. grudnia niecałe 12 godzin przed przywitaniem 2021 złożył – również publicznie – życzenia noworoczne. A pisał w nich m.in. tak: „po raz kolejny pokazaliśmy, że społeczeństwo obywatelskie ma się dobrze, jeśli mamy przed sobą jasne, bardzo czytelne cele – potrafimy je spełnić na 100%. Wielkie dzięki i wszelkiej pomyślności wszystkim Wam życzę”.

[irp]

W drugiej części posta napisał jednak coś jeszcze. „Sobie zaś życzę jednego, abym każdego dnia 2021 roku, a jak będzie trzeba to kolejnego, pamiętał, aby zadać pytanie dotyczące zakupu 1200 respiratorów i wydania na to 200 milionów złotych przez Ministerstwo Zdrowia za publiczne pieniądze i jak dotąd nie rozliczone, nie wyjaśnione, zamiecione pod dywan. Tym się zajmujemy, więc ten temat bardzo mnie obchodzi. Tej siły mi trzeba”.

Jurek Owsiak w kolejnym mocnym wpisie

„Dla jasności – nie szczepiłem się ja ani nikt z moich bliskich, nikt tego nie proponował i czekam na swoją kolejkę„- oświadczył otwarcie Owsiak.
Przy okazji wspomniał również o swoich obserwacjach. Jurek Owsiak przedstawia obecną sytuację w sowich oczach. Mówi m.in. „nakręcającej się spirali złości, hejcie i pomówieniach z ust ludzi, którzy piętnując mają się za strażników sprawiedliwości”.
„To wszystkich tych wyczulonych na szacher-macher proszę o pytanie o 200 milionów złotych na respiratory, które miały ratować zdrowie i życie ludzkie, a których nie ma a osoby za to odpowiedzialne postanowiły zająć się czymś innym. Bałagan systemowy w sprawie szczepionek to pikuś przy tej historii tak ewidentnie kryminalnej. A jednak nie mającej żadnych konsekwencji” – tłumaczy otwarcie.
[irp]
Dodajmy także, iż prezes WOŚP nie pierwszy raz wspomina o tej wpadce rządu. Widać, że jest to w jego opinii najbardziej newralgiczny temat. Choć niesnaski z tym związane wydawałoby się niemal odeszły w niepamięć. Jest to bowiem temat z wiosny już ubiegłego roku. Owsiak jednak wciąż nie daje rządzącym o tym zapomnieć.
„Tutaj proszę o Wasz oburzony ton ludu! To mój kolejny wpis w tej sprawie!” – podkreślił na końcu. Co dokładnie miał do zrozumienia? Prawdopodobnie to, aby wspomnieni „strażnicy sprawiedliwości” piętnowali to, co jego zdaniem jest w tej chwili najistotniejsze.

[irp]

źródło: Facebook

Zobacz również: