Jacek Kurski, Prezes TVP

Choć od sylwestrowych imprez Polsatu i TVP minęło już kilkadziesiąt godzin, to obie, wciąż wywołują gigantyczne emocje i zainteresowanie. Teraz oliwy do ognia dolał Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej. Po jego słowach w Internecie ruszyła karuzela śmiechu.

Jacek Kurski broni „Sylwestra Marzeń”, te słowa zapamiętamy na zawsze

Prezes Telewizji Polskiej, a jakżeby inaczej, jest dumny z imprezy sylwestrowej, którą zorganizowała TVP. Choć od początku zabawa w amfiteatrze w Ostródzie budziła wiele skrajnych emocji. Wielu twierdziło, że ze względu na publiczność (w którą wcielili się statyści) jest to impreza o charakterze masowym, co jest zabronione ze względu na obostrzenia pandemiczne. Tej interpretacji zaprzeczył jednak Sanepid.

Udział rzekomej publiczności w „Sylwestrze Marzeń” tłumaczy Jacek Kurski. Mało osób daje jednak wiarę jego słowom. „Amatorzy, ale uczący się w szkółkach, którzy dodawali fantastycznie klimatu, wszyscy tańczyli, tam nie było jednego stojącego człowieka. W związku z tym wszyscy byli w pracy i wszyscy tworzyli na zasadzie zawodowej to wspaniałe taneczne, muzyczne show” – przyznał Prezes TVP.

ZOBACZ!  Jakimowicz zaczepiony na parkingu. Wdał się w sprzeczkę z innym mężczyzną

Jacek Kurski standardowo też pochwalił się wynikami oglądalności „Sylwestra Marzeń”. Tutaj jednak należą się dla Telewizji Polskiej słowa uznania, bowiem w sylwestrową noc zbiła konkurencję na kwaśne jabłko.

„Z serca dziękuję Widzom Telewizji Polskiej za 5. z rzędu wspaniałe zwycięstwo, kt. dali Sylwestrowi Marzeń. 5,9 mln śr. obejrzało wlk. taneczne show TVP2 (…) Sylwestrową Moc Przebojów-śr 3,2mln” – wyjawił Jacek Kurski.

Salwy śmiechu wywołało jednak inne zdanie Jacka Kurskiego. „Nie wolno zabić tej miłości Z. Martyniuka” – przyznał Prezes Telewizji Polskiej po „Sylwestrze Marzeń”.

Kurski podzielił się też refleksjami na temat sylwestrowej imprezy z Danutą Holecką w programie „Gość Wiadomości”. Przyznał, dlaczego, jego zdaniem aż taka krytyka spadła na Telewizję Polską. „Jest jedna wielka zawiść, że telewizja, która złamała monopol informacyjny na prawdę o Polsce, o trudnych sprawach politycznych, publicznych, dociera do ludzi również w innych formach telewizyjnych: w rozrywce, w serialach, w sporcie. To budzi wściekłość” – mówi Jacek Kurski.

ZOBACZ!  Zenek Martyniuk w żałobie. Pożegnał ukochaną osobę. Chorowała na COVID-19
ZOBACZ!  Andrzej Piaseczny znów uderza w rząd. Mocne słowa jurora The Voice of Poland