Mateusz Morawiecki

Miarka się przebrała. Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki zlecił pilną kontrolę w miejscu, w którym zaszczepieni przeciwko koronawirusowi poza kolejką zostali były premier Leszek Miller, aktorka Krystyna Janda oraz kilkanaście innych osób.

Mateusz Morawiecki zlecił kontrolę, chodzi o szczepienie Jandy i Millera

Polacy są wstrząśnięci informacjami o tym, że Leszek Miller i Krystyna Janda zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Przecież, w pierwszej kolejności szczepienia miały obejmować tylko lekarzy. Miały, ale okazuje się, że wszystko wygląda na to, że w jednym ze szpitali doszło do poważnych nadużyć.

Wobec tego Mateusz Morawiecki zlecił pilną kontrolę placówki. „Wśród 18 osób, które przyjęły Comirnaty, a które zgodziły się zostać ambasadorami akcji szczepień, są m.in. Krystyna Janda i Leszek Miller” – czytamy na łamach „Rzeczpospolitej”.

„Wszystko wskazuje na to, że w szpitalu WUM doszło do bardzo poważnego nadużycia polegającego na dopuszczeniu grupy zero osób, które tam nie powinny się znaleźć. Nie można przejść obojętnie obok tej sytuacji” – reaguje na takie doniesienia szef KPRM Michał Dworczyk.

ZOBACZ!  Kierowca wjechał w tłum ludzi. Jest wiele ofiar. Pojawia wątek terrorystyczny

W związku z zaistniałą sytuacją, Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki zlecił pilną kontrolę. Zacznie się ona w najbliższy poniedziałek, 4 stycznia. Z pewnością, w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym polecą „głowy”.

„Kategoryczny brak akceptacji dla sytuacji, w której łamane są zasady podawania szczepionek” – usłyszeliśmy na konferencji zorganizowanej przez wspomnianego już wyżej Michała Dworczyka oraz Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Kolejne wypowiedzi ze wspomnianej przez nas połączonej konferencji Dworczyka i Niedzielskiego znajdziecie poniżej.

ZOBACZ!  Nie żyje niemowlę. Karetka nie dojechała na czas. Zatrzymano dwie osoby
ZOBACZ!  Niepokojące doniesienia o granicy polsko-białoruskiej. Co planuje Łukaszenka?

źródło: Rzeczpospolita, Twitter

Zobacz również: