Wielu Polaków przeciera oczy ze zdziwienia po ostatnich doniesieniach prasowych na temat publikacji niemieckiego dziennika Tagesspiegel. Niemcy kolejny raz w perfidny sposób zadrwili sobie z naszego kraju.

Niemieckie media kolejny raz przekraczają granice

Tego już się nie da „odzobaczyć”, jak mawia klasyk. Na łamach Tagesspiegel kolejny raz przeprowadzono szturm na polski rząd, a tak naprawdę na wszystkich Polaków. Co do tego nikt nie ma najmniejszej wątpliwości.

Der Tagesspiegel to wysokonakładowy dziennik wydawany w Berlinie. Charakteryzowany jest jako pismo o liberalno-konserwatywnym przekroju. Tym razem dziennikarze wzięli pod lupę działania polskiego rządu w sprawie Turnieju Czterech Skoczni. Aż ciężko uwierzyć, co tam napisano.

„Czy sport przegrał z powodu ingerencji polityki? Nie wydaje się to całkowicie absurdalne założenie (…) Pewne jest, że tegoroczny Turniej Czterech Skoczni został przyćmiony przez bardzo wątpliwe interwencje polskiego rządu. Na krótko przed pierwszymi zawodami we wtorek w Oberstdorfie” – podaje cytat z dziennika Tagesspiegel portal Onet.

„W porównaniu z Niemcami wyglądałoby to tak, jakby kanclerz Angela Merkel (CDU) walczyła o rozpoczęcie sezonu przez Markusa Eisenbichlera i Karla Geigera” – dodaje Tagesspiegel w dalszej części.

Ciężko znaleźć słowa wytłumaczenia dla takiej publikacji. Zwłaszcza, że wszystko wygląda na to, że całe zamieszanie wokół występu polskich skoczków na Turnieju Czterech Skoczni wynikało z opieszałości niemieckiego sanepidu. Służby sanitarne miały problem, aby na czas dostarczyć ponowne wyniki testu pod kątem obecności koronawirusa. Gdyby nie interwencja polskiego rządu oraz najwyższych władz Polskiego Związku Narciarskiego, prawdopodobnie naszych skoczków nie zobaczylibyśmy na belce konkursu w Oberstdorfie.

Dziś nie mówilibyśmy o walce Kamila Stocha o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, lecz o olbrzymim niesmaku. Teraz o niesmaku piszą Niemcy, a wszystkiemu winny jest… jakżeby inaczej – polski rząd.

Póki co, nikt z polskiego rządu nie zareagował na tę publikację, ale wydaje się to kwestią czasu. Wstrząśnięci są za to Internauci.

„Niemcy wywołali skandal, nie potrafili zrobić testów, usunęli z konkursu Polaków, ale winny jest Polski rząd”, „Bezczelność i zuchwałość” – czytamy w jednych z naprawdę wielu komentarzy.

źródło: Onet, Twitter, inf. własna

[irp]

[irp]

[irp]

Zobacz również: