Kamil Stoch
Na zdjęciu Kamil Stoch, kadr z nagrania TVP

Zamieszania wokół 69. Turnieju Czterech Skoczni ciąg dalszy. Tym razem w Internecie wylała się olbrzymia fala oburzenia. Czy Kamil Stoch mógł, a przede wszystkim, czy powinien wygrać inaugurujący konkurs TCS w Oberstdorfie? Zdaniem Internautów tak. Wskazują na rzecz, która zaważyła, że tego nie zrobił.

Kamil Stoch powinien wygrać w Oberstdorfie?

Polacy do Turnieju Czterech Skoczni przystąpili w obliczu skandalu, wywołanego przez niemiecki sanepid. Mało brakowało, a przez opieszałość niemieckich służb, biało-czerwoni w ogólnie nie stanęliby do rywalizacji w Oberstdorfie. Tę historię każdy zna, dlatego nie trzeba jej przypominać. Internauci są jednak oburzeni nie tylko tym, ale też rzeczą, która wydarzyła się podczas finałowej serii skoków w inauguracyjnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni.

Zdaniem polskich internautów, to Kamil Stoch powinien być liderem 69. Turnieju Czterech Skoczni. Ostatecznie nasza „rakieta z Zębu” przegrała w pierwszym konkursie o 2,8 punktu z reprezentantem gospodarzy Karlem Geigerem.

Co ciekawe, od wielu konkursów największe emocje wzbudza przelicznik za wiatr. Jednak tym razem nie o tym, a o dodatkowym czasie, który na wykonanie swojego skoku, zdaniem internautów, dostał właśnie Karl Geiger. Polscy kibice są oburzeni, że Niemiec nie został puszczony z belki startowej od razu po tym, jak na niej zasiadł. Pomimo tego, że wiatr znajdował się w dopuszczalnych granicach. Sędzia postanowił jednak poczekać. Zdjął Karla Geigera z belki, a kiedy ten zasiadł na niej ponownie, oddał skok, którym pokonał Stocha.

[irp]

W dużej mierze zdaniem internautów to spowodowało, że Kamil Stoch nie mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w swojej karierze. Komentarze polskich kibiców w tej kwestii są mocno dosadne.

„Nie udało się wyrzucić Polaków z konkursu, to chociaż wiatr miał pomóc Niemcowi”, „Robią wszystko, by wygrał Niemiec. W końcu Niemcy nie wygrali turnieju od 18 lat. Parodia” – czytamy.

Kibice jednak nie tracą nadziei. Przewaga między Kamilem Stochem, a Karlem Geigerem jest bardzo niewielka. „Nic się nie stało i tak Kamil wygra cały turniej 4 skoczni” – rozpala nadzieje jeden z polskich kibiców skoków narciarskich.

źródło: o2.pl, mat. prasowe

[irp]

[irp]

Zobacz również: