Papież Franciszek

Szokujące informacje napłynęły z Watykanu i to w okresie, który najbardziej jednoczy katolików, jakim są Święta Bożego Narodzenia. Włoscy dziennikarze dotarli do tajnych informacji, z których wynika, że już wkrótce Stolica Apostolska może ogłosić coś, co będzie prawdziwym szokiem dla wiernych na całym świecie.

Watykan nie potwierdza, nie zaprzecza

Papież Franciszek został wybrany głową Kościoła w 2013 roku. Przez siedem dotychczasowych lat swojego pontyfikatu wykazuje się dużą aktywnością. Uznawany jest za bardzo progresywnego Papieża, który potrafi wznieść się ponad wszelkie podziały.

Dlatego tym bardziej szokujące są pojawiające się doniesienia. Zdaniem dziennikarzy włoskiego portalu affaritaliani.it, Papież Franciszek ma abdykować z końcem 2020 roku, czyli już za kilka dni. Cała informacja opiera się na wypowiedzi jednej z wpływowych postaci z Watykanu, którą cytujemy poniżej.

[irp]

Póki co Watykan nie odniósł się do tych rewelacji, dlatego trudno stwierdzić, czy to plotka i tanie szukanie sensacji, czy rzeczywiście Papież Franciszek chce odejść na emeryturę. Jeżeli to zrobi, podąży prawdopodobnie śladami Benedykta XVI. Przy okazji tejże rewelacji, o zdrowie Papieża Franciszka zaczęli martwić się wierni. Zastanawiają się, czy to właśnie nie z powodów zdrowotnych Franciszek chce abdykować.
Według portalu internetowego affaritaliani.it, informacja o rzekomej abdykacji Papieża Franciszka pochodzi od Austena Ivereigha. To papieski biograf a także jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy, otaczających Papieża Franciszka.
„Nie sądzę, by kiedykolwiek były jakiekolwiek wątpliwości, że zrezygnuje pod koniec tego roku” – miał przyznać Ivereigh, cytowany przez włoski portal internetowy.
Sam dziennikarz szybko zdementował jednak wyżej przytoczoną wypowiedź. Wierni zastanawiają się jednak, czy rzeczywiście jest to tylko „kaczka” dziennikarska czy teraz Ivereigh, kiedy zorientował się, ile wywołał zamieszania, chce nieco wyciszyć sprawę. „Nigdy nie powiedziałem, że papież wkrótce ustąpi” – przyznał na swoich mediach społecznościowych.
Jeżeli jednak te doniesienia by się potwierdziły, Papież Franciszek były drugim papieżem po Benedykcie XVI, który abdykował od XV wieku. Miejmy jednak nadzieję, że przed Papieżem Franciszkiem jeszcze wiele lat owocnego pontyfikatu. Tego na te Święta życzymy.
źródło: affaritaliani.it, Pikio
[irp]
[irp]

Zobacz również: