szczepionka
Zdjęcie podglądowe - pixabay

Temat szczepionek w Polsce, jak i na świecie budzi w ostatnich dniach wiele kontrowersji. Mimo Świąt Bożego Narodzenia wciąż jest obecny w przestrzeni publicznej. Rząd chce zaszczepić nawet 15 milionów obywateli, ale z ostatnich sondaży wynika, że tylko kilkanaście procent Polaków chce przyjąć szczepionkę najszybciej jak to możliwe. Co zrobić z pozostałymi osobami? Znany lekarz rzucił kontrowersyjny pomysł. Chodzi o pieniądze.

Nie zaszczepisz się? Możesz odczuć to finansowo

Jeżeli ktoś zdecyduje się wprowadzić pomysł lekarza Bartosza Fiałka do życia, to właśnie taki scenariusz może spotkać osoby, które nie zaszczepią się przeciwko koronawirusowi. Fiałek to znany specjalista w zakresie reumatologii, popularyzator wiedzy medycznej oraz działacz społeczny w obszarze ochrony zdrowia. Swój kontrowersyjny pomysł zamieścił na Facebooku.

Zacznijmy od początku. Rząd liczył na masowe szczepienia Polaków przeciwko koronawirusowi. Teraz jednak okazuje się, że prawdopodobnie z tego pomysłu będzie musiał się wycofać równie szybko, jak na niego wpadł.

Z badań Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wynika, że tylko kilkanaście procent Polaków chce zaszczepić się na COVID-19 tak szybko, jak to możliwe. Kolejne 23% chce przyjąć szczepionkę dopiero po upływie jakiegoś czasu. A blisko 4 osoby na 10 pytanych nie zamierzają się w ogóle szczepić. Co więc z planami rządu i „narodowym szczepieniem”? Lekarz Bartosz Fiałek przekazał opinii publicznej wstrząsający pomysł.

„Nie chcesz się szczepić? – płać w razie zachorowania!” – napisał stanowczo na swoim Facebooku, gdzie także szerzej rozwinął myśl.

ZOBACZ!  Wypłata emerytur zagrożona. Emeryci mogą nie otrzymać swoich świadczeń

„Powinniście w sposób jednoznaczny, ustawowy, orzec, że każda Polka i każdy Polak, mają obowiązek płacić za pobyt diagnostyczno – terapeutyczny wynikający z potwierdzonego zakażenia nowym koronawirusem, jeżeli – w przypadku braku przeciwwskazań – szczepienia świadomie nie wykonają” – radzi rządowi lekarz Bartosz Fiałek.

Jego wpis spotkał się z wieloma skrajnymi komentarzami. Część internautów popiera ten pomysł, a także fakt, że dodatkowe pieniądze z tego tytułu mają wspomóc służbę zdrowia. Część jednak uważa za absurdalny czy nawet za atak na wolność każdego człowieka. A Wy co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

ZOBACZ!  Policja wpadła na nowy trop. Czy to możliwe, że Jacek Jaworek wszystko zaplanował?
ZOBACZ!  Horror w stolicy. Zadał trzy ciosy w brzuch. Potem wrócił do mieszkania, jak gdyby nic się nie stało