policja

Ci, którzy myśleli, że na zapowiedziach odnośnie „narodowej kwarantanny” się skończy byli w grubym błędzie. Policja już wydała wytyczne swoim funkcjonariuszom, a pismo, które wyciekło do sieci mówi jednoznacznie – w Sylwestra u mundurowych nastąpi pełna mobilizacja. Wiadomo też, jakie mogą być kary za łamanie zasad „narodowej kwarantanny”.

Policja będzie działać stanowczo – to już niemal pewne

Nie milkną echa ogłoszonej przez Adama Niedzielskiego tzw. „narodowej kwarantanny”, która potrwa od 28 grudnia aż do 17 stycznia. Jednym z jej elementów jest zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Będzie obowiązywał w ostatni dzień starego roku, od godziny 19:00 do godziny 06:00 w Nowy Rok.

Policja już rozpoczęła przygotowania do tego dnia. Możemy się o tym przekonać, czytając dzisiejszy materiał „Gazety Wyborczej”, która dotarła do wewnętrznych rozporządzeń mundurowych.

ZOBACZ!  Skandal po śmierci Księcia Filipa. Nagranie z Wysp obiegło cały świat

„Polecam przygotować w dniu 31 grudnia br. do działań cały potencjał osobowy podległych jednostek organizacyjnych Policji, w tym poprzez ograniczenie urlopów wypoczynkowych, okolicznościowych oraz innych zwolnień od służby w celu respektowania przez społeczeństwo nakazów i zakazów wynikających z przedmiotowego rozporządzenia” – cytuje „Gazeta Wyborcza” dokument, który przygotowała policja na Podkarpaciu, a konkretnie Podkarpacka Komenda Wojewódzka do swoich podwładnych. Podobne pismo ma być też rozsyłane w innych województwach.

Od zakazu przemieszczania się w Sylwestra zwolnione będą osoby tylko w dwóch przypadkach:

  • w przypadku wykonywania czynności służbowych, zawodowych lub podczas wykonywania działalności gospodarczej,
  • w przypadku zaspokajania niezbędnych potrzeb życiowych.

Jak informuje, INNPoland kary za złamanie tzw. „godziny policyjnej” mogą być bardzo dotkliwe. Mówi się nawet o mandatach rzędu 500-1000 złotych, a nawet do 30 tysięcy złotych grzywny, kiedy sprawę przejmie właściwy sanepid.

Jak widać, policja nie zamierza próżnować i już rozpoczęła wielką, sylwestrową mobilizację.

źródło: Gazeta Wyborcza, INNPoland

ZOBACZ!  Brutalna interwencja Policji. Pojawiło się kolejne nagranie i reakcja Komendanta Głównego Policji
ZOBACZ!  Mocne słowa Tuska o Lechu Kaczyńskim. Prezydent wywierał presję na pilotów?