Agnieszka Holland

Znów w polskiej przestrzeni publicznej się zagotowało. Tym razem za sprawą Agnieszki Holland, która ostro skomentowała poczynania Jarosława Kaczyńskiego i Kościoła.

Agnieszka Holland wprost o Kaczyńskim i Kościele

Znana reżyserka nie ukrywa, że jest przeciwniczką tzw. Dobrej Zmiany, wprowadzanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nie podoba jej się także to, co obecnie dzieje się w naszym kraju. Już niejednokrotnie z jej ust padły słowa krytyki, ale teraz, po raz pierwszy użyła najcięższego kalibru.

Agnieszka Holland była gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i” na antenie TVN 24. To właśnie podczas rozmowy z Olejnik ostro skrytykowała Kaczyńskiego i polskich duchownych. Zobaczcie poniżej.

[irp]

„To, co jest najbardziej uderzające (…) Biskupi i ten Kaczyński dla młodych ludzi są jakimiś memami po prostu. Jak powiedziała słusznie Marta Lempart. Oni nie są poważni, nikt ich nie bierze pod uwagę. Właśnie sp**lają” – powiedziała wprost Agnieszka Holland.

Artystka nie szczędziła gorzkich słów nie tylko Kaczyńskiemu, ale także Kościołowi w Polsce. Od lat wiadomo, że Agnieszka Holland nie jest katoliczką, ale na aż taką krytykę wzięło jej się po raz pierwszy.

„Polski Kościół katolicki stał się jakąś niechrześcijańską sektą. Nie ma tam miłości do człowieka. Nie ma tam Ewangelii. Jest tam po prostu jakieś takie utrzymywanie władzy” – grzmi reżyserka.

Co sądzicie o słowach Agnieszki Holland? Czy ma rację, czy jak mawia klasyk, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Dajcie nam znać w komentarzach.

Sama Agnieszka Holland to z pewnością jedna z najbardziej cenionych w branży polskich reżyserek. Dlatego też, niedawno została przewodniczącą Europejskiej Akademii Filmowej, która to, co roku przyznaje Europejskie Nagrody Filmowe.

źródło: TVN24, wiesci24.pl

[irp]

[irp]

Zobacz również: