Jarosław Kaczyński

Na początku przyszłego roku dojdzie prawdopodobnie do wielkiego kongresu Prawa i Sprawiedliwości, na którym wybrany zostanie prezes tej partii. Zaskakującego wywiadu dla „Rzeczpospolitej” udzielił Jarosław Kaczyński. Z jego ust padły przełomowe słowa.

Jarosław Kaczyński o odejściu z polityki

Zapowiadany kongres Prawa i Sprawiedliwości miał odbyć się już jesienią, ale sytuacja pandemiczna sprawiła, że nie doszedł do skutku. Jak wyjawił szef komitetu wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski, kongres odbędzie się prawdopodobnie na początku 2021 roku. Wtedy też członkowie partii dokonają wyboru nowego prezesa.

Jarosław Kaczyński na łamach „Rzeczpospolitej” przyznał, że jego czas w polityce powoli dobiega końca. Obecny prezes Prawa i Sprawiedliwości potwierdził jednak, że wystartuje w wyborach na prezesa, ale zrobi to po raz ostatni.

[irp]

Obecnie Jarosław Kaczyński ma 71 lat i przyznaje, że wszystko wskazuje na to, że w wieku 75 lat powie sobie „dość”. „Warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat. To wystarczy. Ale to nie oznacza, że będę w polityce do tego wieku. Może odejdę wcześniej – to byłaby decyzja partii, w której jest teraz dużo młodych, energicznych ludzi, którzy mogliby mnie doskonale zastąpić” – przyznał Jarosław Kaczyński.

Jak widać, Kaczyński nie jest pewny swojego zwycięstwa na nadchodzącym kongresie. Wielu zauważa jednak, że to wytrawny polityk i dlatego użył tak dyplomatycznych słów, że w partii jest dużo młodych, energicznych ludzi, którzy mogliby go już teraz zastąpić, aby niepotrzebnie nie podkręcać napięcia.

„Jeżeli tylko COVID minie, to będzie kongres i wybory w PiS. Tym razem jeszcze będę kandydował. Ale na pewno ostatni raz” – potwierdza Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

[irp]

Jak myślicie, czy obecny prezes może już teraz obawiać się o swoją przyszłość czy jednak partyjni członkowie wybiorą go na kolejną kadencję, po zakończeniu której rzeczywiście powie „pas”? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Rzeczpospolita, Niezależna

[irp]

Zobacz również: