Były pracownik sieci restauracji McDonald’s ujawnił kilka zaskakujących sekretów na temat jedzenia spod znaku złotego „M”. Michael Ryan zdradził, że większość patentów Mc’a opiera się na prostych zasadach nauki.

Amerykański tiktoker Michael Ryan po odejściu z pracy w restauracji amerykańskiego giganta postanowił podzielić się kilkoma sztuczkami jakie stosuje się w restauracji McDonald’sa. Wszystkie jak mówi nie mogą być przypadkiem, o czym doskonale się przekonał podczas pracy w jednym z jego oddziałów. Film z krótką refleksją na temat „szybkiego jedzenia” udostępnił na swoim profilu na TikToku.

[irp]

McDonald’s stosuje więcej sztuczek niż nam się wydaje. Nic nie jest przypadkowe

No właśnie – w tak ogromnej sieci nic może może dziać się przypadkiem. Sztab ludzi kombinuje nieraz jak zadowolić nasze podniebienia tak, abyśmy szybko wrócili po następną porcję. Pomyślelibyście, że tu znaczenie ma nawet długość słomki?

[irp]

Najdłuższe słomki?

Jak tłumaczy Michael znaczenie ma nawet długość słomki. Warto im się przyjrzeć przy okazji następnego McDrive’a ;). Amerykanin wyjawił jakie znaczenie ma to dla smaku napoju, który otrzymujemy. Znaczenie ma tu podobno dwutlenek węgla, który powoduje, że coca-cola spakuje inaczej, a właściwie lepiej niż ze sklepowej półki.

Dzięki dłuższej słomce napój jest bardziej nasycony CO2, dzięki czego jego smak jest bardziej intensywny. Z drugiej strony też dużo szybciej się on wygazowuje. Prosta fizyka – podkreślał Michael. Co więcej stwierdził on, że sieć fast-foodów ma swoje receptury na napoje. Podobno mają one zdecydowanie więcej cukru w sobie, a skład jest jednak nieco inny.

[irp]

Tak soczyste mięso dostaniesz tylko w fast-foodzie

Z mięsem sytuacja nie jest wiele bardziej skomplikowana. Jak zdradził były pracownik Mcdonald’s całym sekretem jego soczystości jest woda z solą. Podobno do grillowanego kurczaka wstrzykuje się ją, dzięki wydaje się o wiele pulchniejsze.

Może żadną nowością to nie jest. W 2020 mało kto nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości jedzenia w restauracjach typu McDonald’s. Jednak nie zmienia to faktu, że pomimo tej świadomości wielu z nas nie potrafi się oprzeć trikom fast-foodowych koncernów. Choć jeśli się o tym słucha już od kogoś, kto faktycznie bardziej robi to na nas wrażenie, nie? [WIDEO DOSTĘPNE NA The Sun]

[irp]

ŹRÓDŁO: The Sun, o2.pl, TikTok

Zobacz również: