Bogusław Lewandowski, uczestnik Jeden z dziesięciu

Z samego rana media obiegła smutna informacja. Zmarł bowiem legendarny uczestnik „Jeden z dziesięciu”. Bogusław Lewandowski, bo o nim mowa, był prawdziwą skarbnicą wiedzy. Wygrał teleturniej dwukrotnie, a na liście swoich sukcesów miał także zwycięstwo w „Miliardzie w rozumie”.

Nie żyje uczestnik „Jeden z dziesięciu”, który przeszedł do historii

Bogusław Lewandowski zmarł na koronawirusa. Przykrą wiadomość przekazała osoba z jego rodziny. Mężczyzna przebywał w szpitalu, do którego udał się na zabieg związany z odmą płucną. Podczas pobytu w placówce zakaził się koronawirusem i wskutek powikłań poniósł śmierć.

[irp]

Lewandowski to postać dobrze znana wszystkim fanom teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Na jego łamach pojawił się kilkukrotnie, a dwa razy udało mu się wygrać – w 2006 i 2015 roku. Bogusława Lewandowskiego możemy kojarzyć też z innych programów, sprawdzających wiedzę. Był uczestnikiem i zwycięzcą „Miliard w rozumie”, czy wystąpił w „Va Banque”.

„Żeby wystartować w tym teleturnieju trzeba mieć wiedzę z wielu dziedzin. Trzeba interesować się światem, mieć szerokie zainteresowania, czytać książki i oglądać programy popularnonaukowe, słuchać muzyki, oglądać filmy, przeglądać albumy o sztuce, atlasy, słowniki, encyklopedie i być na bieżąco z wydarzeniami politycznymi i nie tylko” – mówił Lewandowski o kulisach swoich sukcesów. Przyznał także, że sama wiedza nie wystarczy. Trzeba być odpornym na stres, zastosować dobrą taktykę i oczywiście, mieć nieco szczęścia.

[irp]

Bogusław Lewandowski przyznał też, że do teleturniejów nie podchodził z marszu, a zawsze poprzedzał to stosownymi przygotowaniami. „Do finałowego odcinka przygotowywałem się podczas wakacji. Poświęcałem na to jakieś 2 godziny dziennie” – zdradził.

Informację o śmierci Lewandowskiego przekazał członek jego rodziny na Twitterze. Błyskawicznie obiegła wszystkie media internetowe w kraju, bo Pan Bogusław był niezwykle cenioną i bardzo znaną postacią.

Zobacz również: