Piotr Machalica

Wczoraj odbył się pogrzeb zmarłego w poniedziałek Piotra Machalicy. Aktor odszedł w wieku 65 lat. Ceremonia pożegnalna odbyła się w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych. Uczestniczyło w niej wiele gwiazd, znanych z pierwszych stron gazet i ekranu telewizyjnego. Podczas mszy świętej odczytano list od małżonki zmarłego. Dowiedzieliśmy się z niego, że Piotr Machalica przed śmiercią zadzwonił do niej i wypowiedział przepiękne słowa… Z pewnością wielu chwyciły za serca, co dało się zauważyć po twarzach uczestników pogrzebu.

Takimi słowami Piotr Machalica pożegnał się z żoną

O śmierci Piotra Machalicy pisaliśmy w naszym artykule. Podczas wczorajszego pochówku, głos zabrał Cezary Żak, który odczytał list od Aleksandry Sosnowskiej, małżonki Machalicy. Wszystkim ciężko było powstrzymać łzy, ale zwłaszcza jeden fragment chwycił za serce. Ten, w którym Żak odczytał ostatnie słowa, które Piotr Machalica skierował do swojej żony.

Aktor zadzwonił do swojej małżonki przed śmiercią. Poprosił o to lekarzy, a Ci spełnili, można rzec, jego ostatnią prośbę. „11 grudnia o godzinie 11.54 przed samą intubacją i podłączeniem męża do respiratora pozwolili i pomogli mu wykonać telefon do mnie” – pisze w liście Sosnowska. Zdradziła też, jakie słowa padły wówczas z ust Machalicy.

[irp]

„Dziękuję lekarzom za walkę do końca (…) za tę ostatnią rozmowę, za to pożegnanie, za to ostatnie „kocham cię” będę wam wdzięczna do końca życia” – pisze Aleksandra Sosnowska.

Piotr Machalica poślubił Aleksandrę Sosnowską 19 września 2020 roku. Wdowa nie ma wątpliwości, że Machalica choć nie fizycznie, to wciąż jest ze wszystkimi fanami. „(…) Piotruś jest dzisiaj z nami i czuje waszą obecność…” – pisze w liście.

Uroczystości pogrzebowe Piotra Machalicy odbyły się w piątek w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych. Aktor kilka lat temu przeszedł poważny zabieg serca, ale według informacji, które podał Fakt, przyczyną śmierci był koronawirus.

źródło: Lelum

[irp]

[irp]

Zobacz również: