Abelard Giza, aukcja charytatywna allego

Sezon na wszelkie zbiórki i aukcje charytatywne oficjalnie otwarty. Między innymi przyczynił się do tego Abelard Giza, który postanowił wziąć udział w jednej z akcji. Komik na licytację oddał… bombkę choinkową!

Czas świąteczny, a właściwie jeszcze przedświąteczny to – jak wspomnieliśmy – wielkie otwarcie sezonu na wszelkie zbiórki charytatywne. Całkiem niedawno pisaliśmy m.in. o gwiazdach, które wzięły udział w akcji stworzonej przez fundację Mam Marzenie [CZYTAJ WIĘCEJ]. Tym razem usłyszeliśmy o kolejnej akcji stworzonej przez Fundację Hospicyjną pt. „Gwiazdy malują Gwiazdy”, której rezultaty można obserwować w serwisie aukcyjnym Allegro. A to za sprawą Abelarda Gizy.

Komik, tak jak i wiele innych znanych osób, stworzył autorską bombkę choinkową. Jednak jest ona wyjątkowa nie tylko pod tym względem, bowiem stworzył on ją wspólnie z córeczką Mią. To z kolei niezwykle przypadło do gustu fanom stand-upera. „Od Mii to bym kupiła cały zestaw bombek. Na jednej niech napisze „ludzie trzymajcie kapelusze”, na drugiej „ludzie trzymajcie parasole” itd.” – pisała jedna z fanek na Facebooku Gizy.

[irp]

„Siemano! Święta za pasem – można się powoli szykować do strojenia choinek. Jeśli ktoś z Was ma ochotę na wielką czerwoną bombkę, przyozdobioną czarnym markerem przeze mnie i Mię – zapraszam do licytacji! Cel zacny – bo cała suma idzie na pomoc podopiecznym
Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, a i wizual niepowtarzalny” – zachęcał komik do wzięcia udziału w zbiórce na swoim Facebooku.

Abelard Giza zebrał sporą kwotę

Jak się okazuje bombka od Abelarda stała się jedną z najwyżej wylicytowanych rzeczy na całej zbiórce. Do jej zakończenia pozostało tylko 3 dni, jednak już teraz kwota widniejąca przy aukcji jest równa przeszło 2 tys. złotych.
 
Źródło: https://allegro.pl/oferta/bombka-od-abelarda-gizy-z-podpisem-10022736779 [16.12.2020]
 
[irp]
 
Jak na razie bombki od – między innymi – Marcina Dorocińskiego, Muńka Staszczyka, Mai Ostaszewskiej czy od Kayah (ale i wielu innych gwiazd) nie przekroczyły kwoty 1000 złotych. Trzymamy jednak kciuki, aby kwoty osiągnęły jak najwyższy próg! Przy okazji warto wiedzieć, iż hospicjum można wesprzeć także wrzucając grosz na skarbonki wirtualnej na stronie: pomagamhospicjum.pl.
 

Zobacz również: