Jeszcze dziś Łódzka Policja opublikowała informację o tajemnym złodzieju grasującym po parkingach galerii handlowych. Internauci szybko zauważyli, iż sposób w jaki okradani byli Łodzianie był identyczny do tego, jaki przedstawiali jakiś czas temu prowadzący program stacji TVN „Złodzieje”.

Łódzka Policja natychmiastowo zareagowała na nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Jak podają funkcjonariusze dziś pod jedną z galerii handlowych, na każdego kto pozostawił samochód na parkingu czekała niespodzianka.

Niespodzianką była nieduża kłódka przy klamce samochodu. Tuż przy niej znajdował się liścik opatrzony napisem „produkt reklamowy” oraz numerem telefonu. Patent miał działać w ten sposób, że oszuści w zamian za podanie kodu do owej kłódki mieli płacić kilkaset złotych. Oczywiście przelewem.

[irp]

Łódzka policja apeluje: „zachowajmy ostrożność. Nie dajmy się zmanipulować, nie ulegajmy sugestiom. Nie działajmy impulsywnie i bez zastanowienia. O wszelkich nieprawidłowościach informujmy służby”.

TVN Turbo zainspirował łódzkich złodziei?

Dla tych, którzy nie kojarzą na czym polega wspomniany program śpieszymy z wytłumaczeniem. Prowadzony przez dwóch dziennikarzy TVN Turbo o pseudonimach Fryzjer i Elvis program ma charakter rozrywkowy. Jednak jak tłumaczą jego twórcy ma on mieć również charakter edukacyjny. Opiera się on bowiem na inscenizacji różnych sposobów, które wykorzystują „na co dzień” tytułowi złodzieje.

[irp]

„Chyba za dużo TVN Turbo się naoglądali” – zauważyła słusznie jedna z internautek w komentarzu pod wpisem Łódzkiej Policji. Pozostali również z dużą dozą humoru i dystansu podeszli do sprawy, wręcz nie dowierzając, że ktoś może się na taki patent nabrać. A jednak.

Wisienką na torcie jest fakt, iż jeden z prowadzących właśnie ten program został niedawno zatrzymany przez CBA. Jak podwały media miało to być związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Pan Fryzjer chyba ma na głowie już większa zmartwienia niż to, że najwyraźniej stał się idolem jednego z łódzkich naciągaczy-żartownisiów.

[irp]

Zobacz również: