Andrzej Duda
Fot. Mateusz Grochocki/East News.

Kolejny raz potwierdza się powiedzenie, że w polskiej polityce wydarzyć może się dosłownie wszystko. Andrzej Duda powołał właśnie do Rady Mediów Narodowych polityka… Lewicy. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że to jedno z głośniejszych nazwisk tzw. Afery Rywina sprzed lat. Internauci a także część wyborców Prawa i Sprawiedliwości czy samego Dudy są zdumieni.

Andrzej Duda zaskoczył wszystkich

Mowa o powołaniu Roberta Kwiatkowskiego do Rady Mediów Narodowych. Jego kandydaturę zgłosił klub parlamentarny Lewicy. Co prawda jest to postać dość mocno kojarzona z mediami, gdzie ogromne doświadczenie Kwiatkowski zdobywał jako członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (1996-1998) oraz prezes Telewizji Polskiej (1998-2004). Nie da się jednak wymazać z jego życiorysu tzw. Afery Rywina, której był jednym z głośniejszych bohaterów.

[irp]

Właśnie z tego względu nominacją Andrzeja Dudy dla Roberta Kwiatkowskiego zaszokowany jest Andrzej Gajcy, dziennikarz Onetu. Na swoim Twitterze użył wielu ostrych słów względem zarówno Kwiatkowskiego, jak i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

„Jeden z głównych bohaterów afery Rywina poseł Robert Kwiatkowski właśnie powołany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na członka Rady Mediów Narodowych. Ręce i wszystko inne opada. Nic innego nie pozostaje jak tylko spuścić zasłonę milczenia” – komentuje zaskakującą nominację dziennikarz Onetu.

[irp]

Były szef TVP 2, Wojciech Pawlak zapytał z kolei Prezydenta Andrzeja Dudę na Twitterze, czy to jest jakiś żart. Dlatego też, Andrzej Duda odpowiedział: „Nie. PiS zdecydował w ustawie o RMN, że prezydent RP powołuje wyłącznie przedstawicieli opozycji. Na wolne miejsce w Radzie z tej puli SLD zgłosiło tylko p. Kwiatkowskiego. Tyle w temacie. Każdy zgłasza kogo chce. Kandydat spełnia wymogi formalne, a teraz była kolej SLD” – czytamy w odpowiedzi Prezydenta.

Wciąż jednak większość w Radzie Mediów Narodowych mają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia tejże partii w skład RMN wchodzą Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański.

źródło: Press, inf. prasowe, Twitter

[irp]

Zobacz również: