Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński kumuluje na sobie gniew kolejnych grup społecznych. Tym razem lider Prawa i Sprawiedliwości, a właściwie jego dom, został zaatakowany przez rolników. Pod osłoną zmroku, polscy rolnicy postanowili udać się Żoliborz i zrobili to, co widać na poniższych zdjęciach.

Dom Jarosława Kaczyńskiego znów pod ostrzałem

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami, jak pod domem Jarosława Kaczyńskiego protestują kobiety, sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Posiadłość Prezesa Prawa i Sprawiedliwości była szczelnie otaczana przez kordon policji. Teraz nerwy puściły rolnikom, którzy powiedzieli dość i wybrali się na Żoliborz.

„Oznaczanie domu Jarosława Kaczyńskiego” – tak nazwali swój happening rolnicy. „Nie będzie nam Jarosław Kaczyński rolnictwa niszczył” – grzmią. 

Rolnicy wraz z Piotrem Kołodziejczakiem z Agrounii na czele postanowili wysypać nieopodal domu Kaczyńskiego… kapustę, jajka, ziemniaki a nawet… martwe świnie. Wszystko dlatego, że nie udało im się przedrzeć bezpośrednio pod dom, w którym mieszka Jarosław Kaczyński.

„Oczywiście prywatna ochrona za pieniądze podatników czuwa. Pod jego wille nie dało się podjechać. Tyle policji, że ojoj…ale jak wyjrzy dobrze przez okno to zobaczy” – piszą rolnicy w social mediach.

[irp]

Akcja to antyrządowy sprzeciw przeciwko traktowaniu rolnictwa w Polsce. Póki co wymierzony bezpośrednio w wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, ale rolnicy nie kryją, że są gotowi na kolejne takie akcje. Zresztą, już nie raz to pokazali.

„Nie widzi dramatu rolników. Nie widzi, że my wyrzucamy nasze produkty, Nie widzi, co robi z rolników handel oparty na korporacjach. To 13 grudnia zobaczył” – czytamy o powodach tak desperackiego kroku ze strony rolników.

Zobacz nagranie z akcji rolników

Wszystko to, co pod osłoną nocy, nieopodal domu Jarosława Kaczyńskiego zrobili rolnicy, zarejestrowały kamery. Możecie je zobaczyć poniżej.

[irp]

[irp]

Jak widać na powyższym nagraniu, sporo działo się na Żoliborzu. Czy popieracie takie protesty, czy to jednak przesada strajkować pod czyimś domem? Zdania Polaków są podzielone. Jedni stają murem za rolnikami, a inni mówią o naruszaniu prywatności. Wydaje się jednak, że działania policji zapobiegły większej eskalacji konfliktu.

Zobacz również: