Robert Makłowicz

Robert Makłowicz to jeden z najpopularniejszych krytyków kulinarnych w Polsce. Swego czasu, niemal wszyscy zachwycali się jego autorskim programem „Makłowicz w podróży”, który przez blisko dekadę był emitowany na łamach TVP 2. Z Telewizji Publicznej Makłowicz odszedł kilka lat temu, ale wciąż pozostaje aktywny zawodowo – m.in. w Internecie. To właśnie do sieci wypłynęło zdjęcie, o którym mówi dziś cała Polska.

Tym zdjęciem Robert Makłowicz poruszył niebo i ziemię

Ci, którzy dobrze znają Roberta Makłowicza i jego programy, doskonale wiedzą, że krytyk kulinarny potrafi być kontrowersyjny w swoich poglądach. Spotęgował to od czasu, kiedy zniknął z TVP 2 i przeniósł się do Internetu.

Ostatnio Robert Makłowicz dość dosadnie wypowiadał się na temat rządu Prawa i Sprawiedliwości, popierał Strajk Kobiet, a nawet pojawił się na jednej z demonstracji. Teraz Makłowicz udowadnia, że to wszystko nie było przypadkiem. Z rządem Zjednoczonej Prawicy rzeczywiście jest mu mocno nie po drodze. Świadczy o tym jednoznaczne zdjęcie, które pojawiło się w mediach społecznościowych.

[irp]

W pierwszej chwili fotografia wygląda całkiem normalnie i trzeba się dobrze przyjrzeć, aby wychwycić drobny szczegół. Chodzi o bransoletkę, którą ma na ręce Robert Makłowicz.

Układanka na nadgarstku Makłowicza, jak można zauważyć na poniższym zbliżeniu tworzy hasło „J**ać PiS”, które jest tak bliskie osobom protestującym przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, a do takich, z pewnością należy sam Robert Makłowicz.

[irp]

https://twitter.com/RuchOsmiuGwiazd/status/1337813360772079618

Co myślicie o aż takim zaangażowaniu krytyka kulinarnego? Czy wpływ na to mają wyłącznie jego poglądy, a może wciąż ma żal o rozstanie z TVP 2? Jego program, „Makłowicz w podróży” został zdjęty z publicznej anteny w 2017 roku.

Wielu zauważa też, że być może Makłowicz rozważy wkroczenie do poważnej polityki. Świadczy o tym wpis Pawła Kowala, sugerujący, że rozmawiał z Makłowiczem o Polsce. Wydaje się jednak, że póki co, to nadinterpretacja faktów przez internautów. A Wy co o tym myślicie?

[irp]

Zobacz również: