Sylwester Marzeń zarobki Martyniuk

To już oficjalnie. Jacek Kurski oznajmił, że Telewizja Polska nie zamierza rezygnować ze swojej corocznej, wielkiej imprezy. „Sylwester Marzeń z Dwójką” się odbędzie! Zmieniona zostanie jednak jego formuła – ze świeżego powietrza przeniesiony będzie do studia telewizyjnego. Dziś już znamy więcej szczegółów, a konkretnie, kto wystąpi na Sylwestrze TVP oraz jakie kwoty zarobią gwiazdy – z Zenkiem Martyniukiem na czele. 

Zarobki gwiazd za „Sylwester Marzeń z Dwójką” 

Z powodu powyższych, opisanych we wstępie przyczyn, gwiazdy zatrudnione przez TVP nie będą mogły liczyć na tak wielkie gaże, jak do tej pory. Szokowały zwłaszcza zarobki, które inkasował w Telewizji Publicznej Zenek Martyniuk. Teraz „Król Disco Polo” zarobi zdecydowanie mniej, ale jego wynagrodzenie za „Sylwestra Marzeń z Dwójką” i tak robi wrażenie.

Portal Plotek dotarł do informacji, że Zenek Martyniuk za imprezę sylwestrową w TVP zainkasuje 50 tysięcy złotych. „Telewidzowie kochają disco polo, a Zenka w szczególności (…) Szefostwo jest pewne, że w czasie występu Zenka będzie rekordowa oglądalność, stąd gwiazdorska stawka dla niego (…)” – czytamy.

[irp]

Oprócz Zenka Martyniuka, na „Sylwestrze Marzeń z Dwójką” zobaczymy także m.in. Grupę Boys z Marcinem Millerem. Oni, według informacji Plotka, mają zarobić 35 tysięcy złotych. Niewiele mniej, bo okrągłe 30 tysięcy zarobi Cleo. 

„Stawki zmalały, bo artyści nie nagrywają koncertu w święto, tylko wcześniej, w studiu – nie na mrozie. Innym powodem jest oczywiście kryzys” – czytamy w artykule Plotka.

Polsat idzie taką samą drogą, jak TVP – zarówno w kwestii Sylwestra, jak i wynagrodzeń

[irp]

Podobną drogę, jak Telewizja Polska w kontekście Sylwestra postanowiła obrać także Stacja Polsat. I tam, impreza odbędzie się w studiu telewizyjnym a także, według przecieków prasowych, gwiazdy otrzymają zdecydowanie niższe wynagrodzenie, niż we wcześniejszych latach.

„W Polsacie stawki są jeszcze niższe niż w TVP, ale wiele gwiazd wybiera Polsat, bo nie chce występować w państwowej telewizji” – pisze Plotek.

źródło: Plotek, Pudelek, mat. prasowe

[irp]

Zobacz również: