Projekt powstały we współpracy z redakcją portalu Onet narobił w mediach szumu. W niecałe 55 minut Tomasz Sekielski chciał ująć wszystkie wydarzenia z ostatniego roku. Czy mu się to udało? Są pierwsze komentarze.

Tomasz Sekielski umie zaskoczyć, umie też wywołać dyskusje i wreszcie umie wywołać nawet kontrowersje. Choć ma równie wielu zwolenników, jak i przeciwników, sam mówi, że reprezentuje rzetelne dziennikarstwo. I to powinno wielu wystarczyć, bowiem patrząc przez pryzmat samej jakości jego materiałów, trzeba przyznać, że wykonuje ogromną pracę. Widać to chociażby na jego youtubowym kanale.

Cel jest oczywisty, pokazywać wszystko tak jak jest. I choć stuprocentowo obiektywne dziennikarstwo nie istnieje, wydaje się, że Sekielski z całych sił dąży do tego, aby jednak się do niego zbliżyć. Pytanie tylko jak to wygląda w oczach Polaków, którzy przecież są głównym odbiorcą jego „twórczości”?

Tomasz Sekielski powrócił z materiałem na miarę czasów?

Jak się okazuje Tomasz Sekielski całkiem dobrze radzi sobie w polskich mediach. Choć wydaje się on być zupełnie niezależnym – co również podkreśla wielokrotnie – to jednak tym razem postanowił podjąć współprace z dość dużym „medium”. A jest nim portal Onet.pl, na którym ukazał się film „Rok we mgle”. Szumne zapowiedzi – m.in. w postaci dość obiecującego zwiastuna – dziennikarzy wspomnianego portalu, chyba spełniły oczekiwania polskich odbiorców. Niespełna godzinny materiał można obejrzeć online już od dziś.

„To był rok we mgle, rok epidemii, która zmieniła świat i wywróciła nasze życie do góry nogami. Zaczęło się w chińskim Wuhan, gdzie 10 grudnia zdiagnozowano „pacjenta zero”. Z Chin zabójczy wirus SARS-CoV-2 bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Kolejne państwa często po omacku, jak we mgle, szukały recepty na walkę z pandemią. W tym czasie polskie władze bagatelizowały problem i zagrożenie. Mimo wielu zapewnień i kolejnych deklaracji szybko okazało się, że Polska była kompletnie nieprzygotowana na to, co się stało. „Rok we mgle” to podsumowanie tego, jak Polska walczyła i walczy z pandemią koronawirusa. Jest to bolesna historia opowiedziana przez dziennikarzy Onetu, którzy codziennie relacjonowali przebieg epidemii oraz ujawniali afery i nieprawidłowości w działaniu władz” – wybrzmiewa opis filmu, udostępnionego kilka godzin temu na Onecie.

„Rok we Mgle” Sekielskiego – pierwsze opinie

Nietrudno się domyślić, że zaraz po ukazaniu się nie tyle samego filmu, ale po publikacji jedynie zwiastuna, najbardziej dostało się polskiemu rządowi. „Ja poprawiłbym tytuł z „Rok we mgle” na Rząd we mgle” – proponował jeden z komentujących na YouTubie. „PiS to burdel, a PO i Lewica jeszcze lepsi” – grzmiał kolejny internauta. Jeden z komentarzy również zwrócił naszą uwagę ze względu na mocne porównanie do Katastrofy Smoleńskiej: „10 lat później i znowu winna mgła”.

Nie zabrakło jednak też pozytywnych komentarzy odnoszących się typowo do materiałów tworzonych przez obu Sekielskich. „Cieszę się że Panowie Sekielscy twarzą takie filmy i uświadamiają masy ludzi”. Trudno by też było, żeby obeszło się bez przypomnienia głośnego występu Prezydenta Dudy w roli rapera z maja tego roku „nie pytają Cię o imię walcząc z ostrym cieniem mgły ☝️”. Wisienką na torcie okazał się jednak fakt, że zaledwie kilka godzin od premiery na samym YouTubie (film jest dostępny również na portalu Onet) film wyświetliło niemal 2000 użytkowników.

Zobacz również: