Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk

Niegdyś dziennikarz radiowy i telewizyjny, a obecnie producent dokumentalny, Tomasz Sekielski postanowił odnieść się do ostatnich słów Tadeusza Rydzyka. Nie będzie zbytnią przesadą, jeśli napiszemy, że poleciały iskry. Przez moment zrobiło się naprawdę bardzo ostro.

Sekielski odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

Tomasz Sekielski jest zbulwersowany słowami Ojca Rydzyka, w których ten drugi bronił biskupa Janiaka. Przypomnijmy, że podczas ostatniego przemówienia, założyciel Radia Maryja użył następujących słów:

To, że ksiądz zgrzeszył… no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko: Maryja. I Pan Jezus przyszedł podnosić nas wszystkich – szokował Rydzyk.

Obojętny na takie stwierdzenia nie pozostał Tomasz Sekielski. Reżyser znany jest z nagłaśniania skandali pedofilskich w Kościele. Czy tym razem weźmie w „obroty” Ojca Tadeusza Rydzyka?

Tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może jednak dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film – zareagował ostro Sekielski.

Jedno jest pewne, film o Tadeuszu Rydzyku cieszyłby się niesamowitą popularnością. Duchowny już od wielu lat, budzi sporo skrajnych emocji.

ZOBACZ!  Tusk bezpardonowo zaatakował Kaczyńskiego. Te słowa zapamiętamy na lata

Sam Sekielski od lat walczy z ujawnianiem patologii w Kościele Katolickim. Spod jego rąk wyszły już dwa filmy dokumentalne – „Tylko nie mów nikomu” oraz „Zabawa w chowanego”. W chwili obecnej trwają pracę nad filmem o Janie Pawle II i jego roli w kryciu przestępstw seksualnych oraz dokument o kasach SKOK.

ZOBACZ!  Paweł Kukiz ostro uderza w Tuska. Mowa o złodziejstwie

Jak myślicie, czy Sekielski rzeczywiście powinien zająć się nakręceniem dokumentu o Tadeuszu Rydzyku? Czy jednak jest to zwyczajne bicie piany i szukanie taniego rozgłosu? Podobnie, jak w przypadku założyciela Radia Maryja, tak samo i w kontekście takiego dokumentu, zdania internautów są mocno podzielone.

Zobacz również: