wojna na Ukrainie

Na dzisiejszej konferencji prasowej dotyczącej strategii walki z koronawirusem, Mateusz Morawiecki przekazał kilka kluczowych informacji. Dotyczą one niemalże wszystkich branż, a także uczniów, którzy wyczekują powrotu do szkoły. Ucieszą się właściciele sklepów w galeriach handlowych, ale pozostali przedsiębiorcy mogą mieć nietęgie miny. Jakie decyzje podjął Premier Rzeczypospolitej Polskiej? Czytaj dalej.

Mateusz Morawiecki podjął kluczowe decyzje

Pierwszą, najbardziej optymistyczną wiadomością z dzisiejszej konferencji Mateusza Morawieckiego jest fakt, że od 28 listopada 2020 otwarte zostaną placówki handlowe. Jak sam Premier Rzeczypospolitej Polskiej zapowiedział, odbędzie się to w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepach będą pojawiały się częste kontrole.

Tak dobrych informacji Mateusz Morawiecki nie ma dla branży fitness. Baseny czy siłownie pozostaną zamknięte co najmniej do 27 grudnia. Taki sam los podzieliła branża gastronomiczna, która będzie mogła funkcjonować na dotychczasowych zasadach – jedzenia z dostawą i na wynos.

Kluczowe wiadomości dotyczą też uczniów. Nie wrócą oni ani w tym roku, ani na początku 2021 roku do szkół. Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że nauczanie zdalne potrwa co najmniej do 24 grudnia, a ferie zimowe w całej Polsce będą w dniach od 4 do 17 stycznia 2021 roku. To oznacza, że dopiero po tym terminie uczniowie będą mogli ewentualnie wrócić do szkół.

17 stycznia to kluczowa data w kontekście szczepionki. Według ostatnich prognoz, dzień później w Polsce mają pojawić się pierwsze szczepionki na koronawirusa. Wówczas też powinno nastąpić dalsze luzowanie obostrzeń. Wcześniej, co tu dużo ukrywać, raczej nie mamy się co tego spodziewać. Zauważył to też Mateusz Morawiecki.

  1. Ale afera! Gessler dawno nie była tak wściekła. Wszystko się nagrało
  2. Księżna Kate otrzymała cios. Tego konfliktu nikt się nie spodziewał
  3. Niepokojące doniesienia z Chin. Pokazała co naprawdę działo się w Wuhan

Zobacz również: