Marta Lempart i Donald Tusk
Marta Lempart i Donald Tusk (fotomonaż)

Dzieje się na polskich ulicach, dzieje się też w Internecie. Strajk kobiet nie słabnie, a po ostatnich wydarzeniach przed Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej nie trudno odnieść wrażenia, że przybrał na sile. Zdecydowanie takim ruchom przeciwstawia się władza. Teraz jednak internauci są zdezorientowali. Do tej pory protestujące kobiety bratały się z opozycją. Teraz na Twitterze podawany jest dalej wpis Marty Lempart, w którym nazwała Donalda Tuska… kanalią. O co w tym wszystkim chodzi? Sprawdzamy.

Marta Lempart odcina się od kolejnych polityków? Oberwać miał Donald Tusk

Głośnym echem odbiły się niewybredne komentarze Marty Lempart w stronę Szymona Hołowni. Były kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zdaniem Lempart, ma się odpier… od kobiet. O tym, że Marta Lempart nie przepada, by nie użyć mocniejszych słów, za Prawem i Sprawiedliwością to już wiadomo od dawna. Nikt jednak nie spodziewał się, że nieformalna przywódczyni Strajku Kobiet uderzy w Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.

Okazuje się jednak, że wszyscy odnieśli mylne wrażenie. Wpisy, w których Marta Lempart atakuje najpierw Donalda Tuska. Następnie środowisko Platformy Obywatelskiej, stawiając je na równi z Prawem i Sprawiedliwością zostały dodane przez kogoś, kto podszył się pod nią. Fejkowe konto jednak do złudzenia przypominało profil Marty Lempart. Dlatego też wiele osób dało się nabrać.

Przypominało, bowiem, konto szybko zniknęło z Twittera. O jego zgłaszanie zaapelowała sama Marta Lempart. Jak widać, potrzebnych było zaledwie kilka godzin, by konto bezpowrotnie zniknęło. Fejkowe wpisy poszły jednak w świat. Do dziś wielu błędnie myśli, że Donald Tusk został nazwany kanalią właśnie przez Martę Lempart. Poniżej publikujemy wpisy, o których piszemy.

„Wypier***aj ruda kanalio” (o Donaldzie Tusku – dod. red.), „No i co się dziwicie banom czy wyrzuceniu TVP z konferencji prasowej? Wszyscy wyp****lać, zbudujemy sobie od zera swoją Polskę, okopiemy się i nikogo nie dopuścimy, u nas nie będzie PiSu, PO czy innych partii, aborcja będzie na życzenie, będziemy się skrobać do woli” (o Platformie i PiSie – dod. red.).

To dobra lekcja na przyszłość dla nas wszystkich. Po to, by zawsze sprawdzać, kto stoi za wpisem, czy rzeczywista osoba, czy ktoś podszywający się pod nią. W internecie, w natłoku różnych informacji łatwo się zgubić.

Zobacz również: