Fot. Szymon Aksienionek/REPORTER

Płyty zespołu Kult powoli wyprzedane, więc prawdopodobnie szykuje dotłoczenie najnowszej płyty Kultu. A to wszystko dzięki reklamie Sławomira Świerzyńskiego.

Lider zespołu Bayer Full chyba sam nie spodziewał się co robi przychodząc do programu Agnieszki Gozdyry „Debata dnia”. Discopolowiec na antenie Polsatu powiedział: „A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół, jak Kult?”. Pech najwyraźniej chciał, że Świerzyński trafił na bardzo wrażliwych fanów, jaki posiada zespół Kult. Co więcej trafił na moment, kiedy dopiero co wyszła najnowsza płyta zespołu „Zaraza”.

Ciekawe jest to, że słowa te padły przy okazji rozmowy na temat ostatnich dotacji rządowych dla polskich artystów. Lider grupy Kult Kazik zaś całkiem niedawno odniósł się do nowego pomysłu rządu: „chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej”, to nikt z jego zespołu nie prosił o pieniądze z budżetu. Jednoznacznie podkreślił także, że jego zdaniem pozostałe grupy zawodowe zdecydowanie bardziej potrzebują takie zapomogi.

I tu dochodzimy do meritum sprawy. Świerzyński bowiem – jak wielu innych artystów – ubiegał się o taką zapomogę na kwotę równą ponad pół miliona. Stąd też te słowa w kierunku zespołu Kult. Nie jest chyba niczym dziwnym, iż podpadł on tymi słowami nie tylko fanom Kultu, ale wielu Polakom.

Kult: szykuje się dotłoczenie płyty „Zaraza”

Warto, również dodać, iż wiele gwiazd wypowiadało się na temat tych dotacji, m.in. aktorka Olga Bończyk, której wypowiedź także wielu nie przypadła do gustu [CZYTAJ WIĘCEJ]. Tak czy inaczej postawa Kazika Staszewskiego bardzo spodobała się Polakom. Stąd też przyszło tak spore zainteresowanie jego nową płytą.

Najlepszy dowód na to, że „reklama” działa.

„Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne” – pisał Jurek Owsiak na Facebooku. „W tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 tys. płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 tys.0 boxów CD/DVD i 3 tys. winyli wyprzedał się w całości” – dodał prezes WOŚP.

Zobacz również: