Fundusz Wsparcia Kultury, tak jak i inne wywołały sporą dyskusję w społeczeństwie. Fala internetowych komentarzy wydaje się  nie do zatrzymana. Tymczasem jedna z polskich aktorek Olga Bończyk postanowiła odeprzeć część ataków.

Wpis aktorki pojawił się z samego rana. Olga Bończyk dosadnie i konkretnie zaznaczyła swoje stanowisko w tej sprawie, bowiem w słowach nie przebierała. Aktorka, która jest także beneficjentką dofinansowania rządowego, powiedziała wprost co jej zdaniem mają na prawdę na myśli krytycy takiej pomocy. Wyjaśniła również, że z otrzymanych pieniędzy trzeba się skrupulatnie rozliczać.

„Od dwóch dni szaleje burza w sprawie dotacji ministerialnych. Najgłośniej krzyczą ci, którzy wniosków nie złożyli, lub nie maja firm, więc z samego założenia do składania tychże nie mogli podejść. Kto został beneficjentem, stało się jasne zaraz po ogłoszeniu wyników – zgodnie z prawem. I …zaczęła się rzeź….. Dlaczego, on, dlaczego tak dużo, dlaczego nie ja, dlaczego, dlaczego, dlaczego… Ech ta nasza branża….
 
Każdy ma pomysł jak zagospodarować 400 mln, każdy wie gdzie je przekazać i jaki dobry uczynek z nich zrobić….zwłaszcza ten ma pomysł, kto sam nigdy własnego pomysłu nie wdrożył… No to zrobiliście dobry uczynek!!!!!… znajomi i nieznajomi HEJTERZY!!!! Projekty, które miały być sfinansowane z tych pieniędzy nie odbędą się i wielu kolegów i koleżanek w związku tym nie zarobi np na święta!!!! Brawo!
 
Gdyby jednak ktoś z HEJTERÓW chciał się douczyć, dopowiadam – z pieniędzy które miały trafić do beneficjentów trzeba się rzetelnie rozliczyć. Jak z każdej dotacji!!!! To nie żarty!!! kontrole skarbowe, analiza każdej faktury punkt po punkcie itd.. gdy coś przeoczymy każdą złotówkę trzeb oddać. Takie jest prawo. I nie ma znaczenia czy ktoś dostał 800 zł czy 800 tyś zł. Dotacje zostały wstrzymane.
Gdy robisz krok naprzód, zerknij czy pod nogami nie ma przepaści – NIE WIEM KTO Z KOGO SIĘ TERAZ ŚMIEJE”
 
 

Olga Bończyk – Druga fala komentarzy nadeszła

Nie jest chyba niczym dziwnym, iż odpowiedź Olgi Bończyk na falę komentarzy dotyczącej dofinansowania kultury przez rząd, doczekała się kolejnych odpowiedzi internatów. Na facebookowym profilu aktorki pojawiło się co prawda nieco ponad 30 takich komentarzy. Jednak niektóre okazały się naprawdę okazałe.

ZOBACZ TEŻ: Tak mieszka Beata Kozidrak. Luksus jakiego dawno nie widzieliście

„A może Bogdan Zdrojewski ma rację?: „Świat kultury to ogromne bogactwo. Składają się na niego: dziedzictwo materialne, aktywność ludzi, instytucje artystyczne, ale nie tylko.(…) Są artyści pojawiający się nam codziennie. W reklamach. Nie potrzebują ratunku. Ale poza nimi są rzesze osób, które z dnia na dzień zostały bez środków do życia. Dziś w efekcie gigantycznej awantury i źle wydanych pieniędzy, będzie im jeszcze ciężej.” – czytamy fragmenty jednego z takich komentarzy.
 
„Okropna sytuacja, która pokazała całkowity brak solidarności branży, krótkowzroczność i ciągłą chęć wartościowania czyichś dokonań… „Sami swoi” tylko w bardziej żałosnym wydaniu. Żal mi współpracowników beneficjentów…” – czytamy w kolejnym.
 

Zobacz również: