Marzena Kipiel-Sztuka
Kadr z serialu "Świat według kiepskich". Na nim Marzena Kipiel-Sztuka, jako Halina Kiepska.

Wielbiciele serialowej Halinki Kiepskiej są w szoku. Niewielu z nich zdawało sobie sprawę w jak trudnej sytuacji znalazła się Marzena Kipiel-Sztuka, która w popularnej produkcji Polsatu odtwarza jedną z głównych ról. Niewątpliwie wyznanie gwiazdy hitu „Świat według Kiepskich” poraża.

Sytuacja Marzeny Kipiel-Sztuki jest dramatyczna

Bez dwóch zdań los nie oszczędzał aktorki znanej głównie z występów w serialu „Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka pochowała aż trzech mężów. Z żadnym z nich nie doczekała się również potomstwa.

Chociaż życie prywatne nie układało się po myśli gwiazdy, to serialowa Halinka Kiepska zawsze mogła liczyć na pewną pracę w telewizji Polsat. Historia rodziny Kiepskich od ponad dwudziestu lat gości na szklanym ekranie i ciągle cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Niestety, w tym roku również, poukładane do tej pory, życie zawodowe Marzeny Kipiel-Sztuki legło w gruzach.

Wszystko z powodu epidemii koronawirusa i związanego z nią lockdownu kultury. Serialowa Halinka Kiepska nie może w tej chwili pracować w teatrze. Również zdjęcia do produkcji „Świat według Kiepskich” zostały zawieszone. Mówi się, że mają ruszyć dopiero na początku przyszłego roku.

Tymczasem sytuacja aktorki, pozbawionej z dnia na dzień środków do życia, stała się dramatyczna. Marzena Kipiel-Sztuka opowiedziała o wszystkim „Twojemu Imperium”. „Opłaciłam czynsz, prąd i gaz tylko do końca miesiąca. Kupiłam też więcej karmy niż zwykle dla mojego psa Gienka. Bo wszystko wskazuje na to, że w grudniu nie będę już miała z czego żyć” – żali się odtwórczyni roli Halinki Kiepskiej.

Wyznanie gwiazdy hitu „Świat według Kiepskich” jest o tyle wstrząsające, że wraz z pogorszeniem sytuacji finansowej przyszło pogorszenie samopoczucia aktorki. „Strach, bezradność, poczucie osamotnienia to są uczucia, które ostatnio często mi towarzyszą” – opisuje Marzena Kipiel-Sztuka.

Przy okazji warto przypomnieć, iż gwiazda Polsatu nie jest pierwszą przedstawicielką polskiego show-biznesu, która publicznie opowiedziała o swoich problemach finansowych wynikających z epidemii COVID-19. Wcześniej o trudnej sytuacji mówiła m.in. Maryla Rodowicz. Co ciekawe, za swoje słowa ikona polskiej muzyki została ostro skrytykowana przez zwykłych Polaków. 

Źródło: Twoje Imperium, Plejada

Zobacz również: