Jarosław Gowin i Stanisław Dziwisz

Nikt chyba nie spodziewał się, że Jarosław Gowin aż w tak mocnych słowach wypowie się o kardynale Stanisławie Dziwiszu. Wielu nawet twierdzi, że lider Porozumienia, będąc gościem radia RMF FM poszedł na całość. Dlatego, że wyrzucił wszystko, co leżało mu na sercu. Poznaliśmy dotąd nieznane fakty z przeszłości osobistego sekretarza Jana Pawła II.

Jarosław Gowin w mocnych słowach o Dziwiszu

Podczas audycji „Gość Ziemca” na antenie RMF FM padło wiele mocnych słów z ust lidera Porozumienia i jednego z liderów Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Gowin przyznał, że zachowanie Dziwisza rzuca cień na nieposzlakowaną osobę, jaką jest Święty Jan Paweł II. 

„Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz musi stanąć w prawdzie przed stwórcą, przed Panem Bogiem. Dlatego że te całe wydarzenia rzucają cień na osobę, w moim przekonaniu nieposzlakowaną, na osobę Jana Pawła II. Wyznanie prawdy należy się pamięci Ojca Świętego” – stwierdził Jarosław Gowin.

Jednak najciekawsze wydarzyło się kilka chwil później. Gowin wyrzucił wszystko, co odnośnie kard. Stanisława Dziwisza leżało mu na sercu.

„Wśród osób, które zaangażowane były w okoliczności wyjaśniania prawdziwych – niestety – zarzutów wobec arcybiskupa Paetza, świadomość roli ówczesnego biskupa Dziwisza, dzisiaj kardynała Dziwisza była pełna” – wyrzucił z siebie Jarosław Gowin.

Tym samym polityk dał do zrozumienia, że nie dziwią go zarzuty, w świetle których stawiany jest dzisiaj kardynał Stanisław Dziwisz. 

„Byłem jedną z osób, które doprowadziły do odwołania arcybiskupa Juliusza Paetza, wtedy w naszych działaniach często napotykaliśmy na mur oporu ze strony instytucji kościelnej. Kluczową cegłą w tym murze był ówczesny sekretarz św. Jana Pawła II (Stanisław Dziwisz – dod. red.)” – przyznaje otwarcie Gowin.

Fragment opisywanej przez nas rozmowy na antenie radia RMF FM, podczas której Jarosław Gowin był gościem Krzysztofa Ziemca możecie zobaczyć poniżej.

  1. Wirusolog prof. Gut odkrywa prawdę o szczepionce. Nie jest tak kolorowo jak myśleliśmy?
  2. Podłość nie ma granic. Zniszczono miejsca pamięci Jana Pawła II (ZDJĘCIA)
  3. Wrócił Stefan Niesiołowski i od razu dał popis chamstwa. Ordynarna wypowiedź

Zobacz również: