Jan Paweł II

Trudno nie odnieść wrażenia, że w ostatnich dniach trwa skomasowany atak na Kościół Katolicki. Wątpliwy materiał TVN-u na temat Kardynała Stanisława Dziwisza czy stawiane w internecie zarzuty, jakoby Jan Paweł II ukrywał pedofilów wydają się co najmniej niesmaczne. Przynajmniej do całkowitego wyjaśnienia sprawy. Tym razem jednak przeciwnicy Kościoła Katolickiego posunęli się o krok dalej. Zdewastowali miejsca pamięci poświęcone Papieżowi Polakowi… a wszystkiemu na swoim Twitterze przyklasnął lider Wiosny, Robert Biedroń.

Święty Jan Paweł II w obliczu kolejnych ataków

To, co dzieje się w ostatnich dniach przekracza ludzkie pojęcie. Oczywiście, temat pedofilii w Kościele trzeba wyjaśnić jak najprędzej i jak najdokładniej. Nie ma jednak zgody na niszczenie miejsc poświęconych Papieżowi Polakowi. Dla wielu milionów rodaków Święty Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania.

Szkalowanie i mówienie o kim, że ukrywał pedofilów jest całkowicie nie na miejscu. Owszem, po watykańskim raporcie wszystko wskazuje na to, że Jan Paweł II został oszukany przez Theodore’a McCarricka, wokół którego wyrósł największy skandal seksualny w Kościele Katolickim w ostatnich latach. Wątpliwa jest też rola Stanisława Dziwisza, ale zdaniem ekspertów materiał TVN manipuluje niektórymi faktami i powinniśmy po prostu poczekać na dogłębne wyjaśnienie sprawy osobistego sekretarza Jana Pawła II.

Jednak to, co wyprawia się w Internecie, to delikatnie mówiąc skandal. Skala nienawiści wokół Papieża Polaka przelała się także na ulice. Co ciekawe, wszystkiemu przyklaskuje Robert Biedroń, który wydaje się być dumny z takich zachowań. Jak inaczej nazwać jego określenie na Twitterze, „Ktoś postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i „odjaniepawlić” Warszawę”.

To właśnie szokujące zdjęcia z Warszawy, które możecie zobaczyć poniżej, bulwersują miliony Polaków. Jan Paweł II, który nie może się bronić, nie zasłużył na takie traktowanie. Jego zasług dla Polski i Polaków nie będziemy wymieniać, bo każdy zdroworozsądkowy człowiek zdaje sobie z nich sprawę.

Robert Biedroń poszedł jednak o krok dalej. Jego antykościelna i skrajnie lewicowa postawa naturalnie sprzeciwia się temu, co głosił Jan Paweł II, ale poniższy pomysł przemilczmy…

Zobacz również: