Tym razem ofiarą oszustów mogą paść nie tylko kupujący, ale i sprzedający. Jeśli jesteś użytkownikiem OLX uważaj. Musisz zwrócić uwagę na jedną rzecz.

Z takimi sytuacji mamy do czynienia często. A ostatnimi czasy nawet nadzwyczaj często. Nie tylko dlatego, że ludzie wolą transakcje przeprowadzić przez internet, ale i dlatego, że sytuacja ich do tego zmusza.  Najbardziej jednak powtarzającymi się informacjami są te o oszustwach i próbach wyłudzenia pieniędzy bezpośrednio przez serwisy transakcyjne banków.

Ostatnim z takim przypadków był alert mBanku. Władze informowały wówczas o wzmożonej liczbie „przekrętów” na zasadzie podszywania się pod pracownika banku. Często pod pretekstem sfinalizowania fikcyjnej transakcji wyłudzali poufne dane klientów. Niestety w takich przypadkach to czujność i spostrzegawczość liczy się najbardziej. Tak jest i w przypadku transakcji na OLX.

CZYTAJ WIĘCEJ: Duży bank wydaje pilne ostrzeżenie. Sprawa jest poważna, w grę wchodzi utrata pieniędzy

Nowy sposób wyłudzenia pieniędzy wykryty na OLX

CERT Polska, który zresztą ma swój fanpage na Facebooku, to zespół zajmujący się reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet.Ostatnio wykryto jedno z takich niebezpieczeństw na platformie OLX.pl.

„Obserwujemy nową kampanię, w której przestępcy kontaktują się przez WhatsApp z osobami wystawiającymi na sprzedaż przedmioty na portalu OLX. Po umówieniu transakcji przesyłają link do strony podszywającej się pod ten portal w celu finalizacji transakcji i otrzymania pieniędzy. Jeżeli wpiszesz tam wszystkie wymagane dane padniesz ich ofiarą, dlatego zawsze zachowuj czujność i nie ufaj wysyłanym Ci linkom” – tłumaczy zespół.

ZOBACZ TEŻ: Nieznany numer? Tego najlepiej nie odbierać!

 

 

Zobacz również: