strzelanina

Na dzisiaj zaplanowana została specjalna konferencja Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Podczas niej poznać mamy nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Choć wszyscy w rządzie powtarzają, że pełen lockdown to sytuacja ostateczna, to powoli wszystko zmierza w tym kierunku. Według ostatnich przecieków, Morawiecki dzisiaj ma zdecydować się na zamknięcie kolejnych branży. Zobacz, jakich.

Nowe obostrzenia uderzą w kolejne sektory gospodarki?

Sytuacja pandemiczna w Polsce, co tu ukrywać, nie jest za ciekawa. Ciągle maleje ilość dostępnych łózek oraz respiratorów. Po chwilowym obniżeniu liczby zakażeń, znów oscyluje ona w okolicach 20 000 dziennie. Rząd PiS stara się wygospodarować nowe miejsca w szpitalach, a także pracuje w pocie czoła nad tym, jak zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj Mateusz Morawiecki zamknie kolejne branże. Jedno jest pewne – poznamy nowe obostrzenia, co zapowiedział już szef KPRM Michał Dworczyk. 

„Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych” – przekazał dziennikarzom Dworczyk.

Dotarliśmy do ciekawych, a dla niektórych biznesów, co tu dużo ukrywać, przerażających informacji, jakie to mogą być obostrzenia.

Według naszych, nieoficjalnych ustaleń, Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Zdrowia, Adamem Niedzielskim, mogą zdecydować się nałożyć kolejne obostrzenia. Ucierpią na nich zwłaszcza centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe. Całkowite ich zamknięcie? Niewykluczone. 

Do ciekawych informacji dotarł też portal Spiders Web. Dziennikarze wymienionej redakcji twierdzą, że choć rząd początkowo nie był skłonny zamykać małych zakładów usługowych, to nie wykluczone, że zdecyduje się znów nałożyć obostrzenia. Mogą one dotknąć zakładów fryzjerskich czy salonów kosmetycznych.

„Rząd jest mniej skłonny zamykać kolejne małe zakłady usługowe, takie jak zakłady fryzjerskie, ale także tego nie można wykluczyć” – czytamy na Spiders Web.

źródło: mat. prasowe, Spiders Web, inf. własna

  1. Oto prawda o Maryli Rodowicz? Popularny aktor uderza w ikonę polskiej muzyki
  2. Rydzyk odwraca się od PiS. Padły przełomowe słowa, wielu przeciera oczy ze zdziwienia
  3. Mieszkańcy są wstrząśnięci. Nie żyje rodzeństwo, a ich mama walczy szpitalu