Tadeusz Rydzyk

Choć ciężko w to uwierzyć, to stało się. Tadeusz Rydzyk i media, które za nim stoją od wielu lat przychylne były obozowi Zjednoczonej Prawicy. Teraz jednak redemptorysta z Torunia postanowił wymierzyć swoje działa przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Słowa, które padły na antenie Radia Maryja i TV Trwam są znamienne. Czy to koniec przyjaźni Rydzyka z Kaczyńskim? Wiele na to wskazuje.

Tadeusz Rydzyk uderza w Prawo i Sprawiedliwość

Choć w ostatnich miesiącach wiele osób twierdziło, że „związek” Ojca Rydzyka i Prawa i Sprawiedliwości jest nierozerwalny, to najnowsze doniesienia wskazują na coś innego. Niemal wszyscy byli przekonani, że Tadeusz Rydzyk nie powie złego słowa na rząd PiS. Rząd w końcu sowicie dotuje jego fundację Lux Veritatis. Stało się jednak inaczej. Ojciec Rydzyk użył Radia Maryja i TV Trwam, aby wyprowadzić cios przeciwko Prawu i Sprawiedliwości.

Słowa, które padły na antenie jego mediów świadczyć mogą o wyraźnym ochłodzeniu stosunków Rydzyka z Prawem i Sprawiedliwością. Poszło rzecz jasna o Trybunał Konstytucyjny i jego orzeczenie w sprawie aborcji. TV Trwam i Radio Maryja otwarcie krytykują pomysł Andrzeja Dudy w sprawie rozszerzenia prawa do aborcji, a także fakt, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza wziąć pod uwagę propozycję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydencki projekt, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ma dopuszczać zabijanie dzieci najciężej chorych, może trafić do sejmowej komisji zdrowia. Prace nad nim monitoruje Jadwiga Emilewicz” – usłyszeliśmy na antenie mediów, którymi dowodzi Tadeusz Rydzyk.

W sprawie tej wypowiedzi, która pojawiła się na antenie Radia Maryja i TV Trwam, Wirtualna Polska porozmawiała z jednym z polityków Zjednoczonej Prawicy. Ten nie ma wątpliwości, że Tadeusz Rydzyk wypowiada wojnę części polityków PiS, popierających projekt Andrzeja Dudy, a także samemu prezydentowi. To pierwsze, od dawien dawna ochłodzenie na linii Toruń – Nowogrodzka. 

Jak zareaguje na to Jarosław Kaczyński? Wydaje się, że jego decyzja może być kluczowa. Aczkolwiek nie jest tajemnicą, że Zjednoczona Prawica w sprawie aborcji jest podzielona jeszcze bardziej, niż miało to miejsce w przypadku sporu o termin wyborów prezydenckich. Część polityków chce kategorycznego zakazu aborcji, a część jest skłonna pójść na ustępstwa i rozważyć projekt Andrzeja Dudy.

źródło: Wirtualna Polska, mat. prasowe

Zobacz również: