Celeste Barber, w Polsce mniej znana, jednak na świcie ma ona miliony fanów. Nie tylko za sprawą swojej działalności, ale i specyficznego Instagrama. Kojarzycie ją? Jeszcze nie? Najwyższy czas ją poznać.

Celeste Barber – „aktorka, komiczka, pisarka, dama” – tak opisuje siebie Australijka na Instagramie. Przede wszystkim znana z tego drugiego, czyli występów stand-upowych. Ma jednak też na swoim koncie już 2 książki, a także kilka ról oraz występów w australijskiej telewizji. Mimo tak jak wspomnieliśmy zasłynęła też głównie ze swojego nietypowego Instagrama. Na portalu śledzi ją przeszło 7 milionów internautów. Czym się tak wyróżnia? Jest to mocno powiązane z ideologią, w którą wierzy, ale i z jej działalnością komika.

Celeste Barber łamie stereotypy

Celeste Barber – jak głosi Wikipedia – jest to osobowość medialne, według nas w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. Potrafi ona rozbawić nie tylko słowem mówionym czy pisanym, ale nawet fotografią. Dlaczego?

Wspomnieliśmy o jej nietypowym sposobie prowadzenia Instagrama. Australijka bowiem już od 2015 roku prowadzi swego rodzaju kampanię, polegającą na przełamywaniu stereotypów. A może nie tyle stereotypów, co barier, które powstały w naszym społeczeństwie już lata temu. A mianowicie chodzi o wygląd, a tak konkretniej wygląd kobiet.

Celeste już od 5 lat publikuje na swoich mediach społecznościowych zdjęcia, które pokazują jak wyimaginowane są nieraz obrazy współczesnych kobiet. Krótko mówiąc: pokazuje ona różnicę pomiędzy rzeczywistością a na przykład Internetem. Czasem nieraz w bardzo odważny, ale i dzięki temu sugestywny sposób. A wiecie co jest najlepsze? Że robi to wszystko z pewną dozą humoru, dzięki czemu jest ogromnie odporna na jakąkolwiek krytykę. Zobaczcie sami jej najnowszy wpis!

Zobacz również: