Poczta Polska abonament rtv

Mijają dwa tygodnie, odkąd światło dziennie ujrzała informacja o roszczeniach Poczty Polskiej względem Krajowego Biura Wyborczego. Teraz mamy kolejny dowód na to, że Poczta Polska usilnie poszukuje pieniędzy. Prawdopodobnie ruszyła druga tura wezwań do zapłaty zaległego abonamentu RTV. Informują o tym nas sami Polacy, którzy już otrzymali wezwania. Jeśli jeszcze nie dotarło do Ciebie, spodziewaj się, że wkrótce nadejdzie. Przy okazji warto sobie odpowiedzieć, kto musi opłacić zaległy abonament. Okazuje się, że nie każdy! Istnieje pewien „kruczek” prawny.

Poczta Polska rusza z kolejnymi wezwaniami do zapłaty abonamentu

Zaznaczmy sobie to od razu. W większości przypadków nie ma już wyjścia. Nie możemy ociągać się z zapłatą zaległego abonamentu RTV, bowiem generować będzie to kolejne problemy a przede wszystkim koszty. Część osób może jednak odetchnąć z ulgą. Uniknie bowiem uregulowania należności, jeżeli skorzysta z pewnej luki w przepisach.

Zacznijmy jednak od początku. Wszystko wygląda na to, że Poczta Polska usilnie potrzebuje brakujących pieniędzy, aby dopiąć swój, jakkolwiek to brzmi, budżet. „Poczta zwróci się do Krajowego Biura Wyborczego o zwrot kosztów za wybory, które się nie odbyły (…) Chodzi o słynne 70 mln zł” – czytaliśmy dwa tygodnie temu na portalu money.pl. Teraz Poczta Polska ruszyła na kolejne „łowy”. Wysyła ponaglenia i wezwania do zapłaty zaległego abonamentu RTV. Oczywiście, takie prawo i nie ma co się dziwić, że instytucja dopomina się o swoje.

Poczta wysyła wezwania do zapłaty do Polaków, którzy widnieją w rejestrze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Jeżeli nie uiścimy opłaty w nakazanym terminie, wówczas Poczta Polska ma prawo powiadomić właściwy Urząd Skarbowy. To wiąże się z egzekucją komorniczą i dodatkowymi kosztami.

Jak nie płacić abonamentu RTV? 

Okazuje się jednak, że pewien sposób na uniknięcie abonamentu znaleźli prawnicy. Od razu zaznaczmy, że dotyczy on tylko wąskiej grupy osób. Prawnicy sugerują, by przed uregulowaniem zaległego abonamentu, najpierw wysłać odwołanie. Poprośmy w nim o przedstawienie oryginału dokumentu poświadczającego nadanie numeru identyfikacyjnego. Tylko wówczas wezwanie do zapłaty okaże się prawnie wiążące. Jeśli Poczta Polska nie będzie posiadała tego dokumentu, nie może domagać się od nas zapłaty abonamentu RTV.

  1. Jasnowidz Jackowski o wojnie w Polsce. Putin może zaatakować nasz kraj?
  2. Viki Gabor szykuje niesamowitą niespodziankę. Uchyliła już rąbka tajemnicy
  3. Ludzie będą masowo umierać z powodu koronawirusa? Profesor Simon ostrzega wszystkich

Zobacz również: