mcdonald's koronawirus w restauracji

McDonald’s to bez wątpienia najpopularniejsza restauracja typu fast food w Polsce. Kochają ją zarówno najmłodsi, średniaki, jak i nieco starsi. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie jadł frytek, hamburgera, czy innego przysmaku rodem z amerykańskiej kuchni szybkiej obsługi. Teraz okazuje się, że dla pewnych klientów, wizyta w popularnym „Maku” nie była tak miła, jak przypuszczali. Sanepid w związku z dużym ogniskiem koronawirusa wydał komunikat. Warto zapoznać się z jego treścią i zobaczyć, czy akurat w tym dniu nie byłeś/aś w tejże restauracji.

Sanepid wykrył ognisko koronawirusa w McDonald’s

Koronawirusa znaleziono w restauracji McDonald’s w Poznaniu, przy ul. Rzecznej. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu informuje o dwóch przypadkach zakażeń koronawirusem wśród pracowników tejże placówki. Ponadto aż 34 osoby są na kwarantannie i w najbliższym czasie będą miały przeprowadzone testy pod kątem COVID-19.

Sanepid apeluje do wszystkich klientów, którzy w ostatnich dniach odwiedzili restaurację McDonald’s w stolicy Wielkopolski. Prosi ich o kontakt telefoniczny. Zwłaszcza, jeżeli zaobserwowały u siebie objawy koronawirusa lub zbliżone.

Jak informuje Radio Poznań, w lokalu przeprowadzono gruntowną dezynfekcję, po której ponownie jest otwarty dla klientów. Zaznaczono jednak wyraźnie, że pracuje tam personel, który nie miał kontaktu z zakażonymi pracownikami.

Co ciekawe, to już drugi przypadek koronawirusa, potwierdzony w restauracji McDonald’s w Poznaniu. Tym razem mamy do czynienia z fast foodem przy ulicy Rzecznej, a wcześniej głośnym echem obiło się ognisko przy ulicy Hetmańskiej. Wówczas na kwarantannie przebywało łącznie 40 osób.

Warto pamiętać o zasłanianiu nosa i ust oraz zachowywaniu bezpiecznego dystansu. Podczas wejścia do McDonald’s oraz składania zamówienia powinniśmy zasłaniać nos i usta aż do momentu, w którym nie zajmiemy miejsca przy stoliku, rozpoczynając konsumpcję. Siadamy tylko przy stolikach odpowiednio oznaczonych jako zdezynfekowane. Część stolików jest wyłączona z obiegu ze względu na restrykcje Ministerstwa Zdrowia dotyczące zachowywania bezpiecznego dystansu.

To od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie nie tylko nas samych, naszych bliskich, ale praktycznie wszystkich, z którymi mamy choć minimalny kontakt. Warto o tym pamiętać!

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało przerażające prognozy. Sytuacja wymyka się spod kontroli?
  2. Seniorzy uczyli się obsługi komputera. Nie wiedzieli, że wszystko się nagrywa
  3. Viki Gabor szykuje niesamowitą niespodziankę. Uchyliła już rąbka tajemnicy

Zobacz również: