W tym momencie Netflix dba o swoich odbiorców jak nigdy dotąd. Dzięki opcji Top 10 w Polsce wiemy co bije u nas rekordy popularności!

Już kilku miesięcy platforma Netflix wprowadziła u siebie zakładkę „Top 10 w Polsce dzisiaj”. Mogą się tam ukazywać zarówno seriale jak i filmy. Codziennie jest ona aktualizowana. Jednak pierwsze miejsca rzeczonej listy nie rotują tak intensywnie. Dzięki temu możemy jednoznacznie stwierdzić jak jakie filmy oraz seriale najbardziej przypadły do gustu Polaków.

Co więcej ciekawym jest to, że nie pojawiają się tam jedynie nowości. Często na top „wskakują” produkcje, które wyszły już jakiś czas temu. Tym razem jednak mamy do czynienia z zupełną nowością, która miała swoją premierę niecałe 2 tygodnie temu.

Netflix – 2. miejsce na liście Top 10

Słowem wstępu przedstawimy całą listę Top 10 w Polsce Netflixa. Znalazło się na niej 5 filmów i 5 seriali. Który z tych pełnometrażowych produkcji najbardziej przypadł Polkom do gustu?

  1. The 100
  2. Enola Holmes
  3. Ratched
  4. Czarny Mercedes
  5. Psi Patrol
  6. Park Jurajski. Obóz kredowy
  7. Morderstwo po amerykańsku. Zwyczajna Rodzina
  8. Spider-man Uniwersum
  9. Lucyfer
  10. Czego pragną mężczyźni

Okazuje się, że tym filmem jest „Enola Holmes”. Jak się już pewnie domyśliliście jest to opowieść na bazie powieści Arthura Conana Doyle’a. Co więcej nie tylko w Polsce film zrobił taką furorę. Choć warto zaznaczyć, że średnia ocen jaką uzyskał wynosi obecnie jedynie 6,4. Mimo to ludzie chwalą go sobie przede wszystkim za obsadę aktorską.

„W dniu swych szesnastych urodzin Enola Holmes odkrywa, że jej matka zniknęła. Nastolatka trafia pod opiekę swoich starszych braci: Sherlocka i Mycrofta”głosi opis na portalu Filmweb.

„Oczekiwałem byle czego, a dostałem dynamiczną i niegłupią przygodę nie tylko dla młodzieży, do tego z bijącym, feministycznym serduchem” – pisał jeden z krytyków portalu.

Jeśli jeszcze nie oglądaliście, to warto zajrzeć. Chociażby na Netflix, na którym jak wspomnieliśmy jest on dostępny. Wyrobienia własnej opinii jest nieraz cenniejsze, niżeli opinie 100 krytyków. Zwłaszcza, że Enola Holmes ma naprawdę duży potencjał.

Zobacz również: