Jaka jest Elżbieta Jaworowicz?

„Sprawa dla reportera” porusza problemy zwykłych Polaków. W historie, które opowiada Elżbieta Jaworowicz aż ciężko uwierzyć, ale wydarzyły się naprawdę. Program interwencyjny TVP potrafi zbulwersować, ale też wywołać łzy, zarówno wśród bohaterów poszczególnych odcinków, jak i telewidzów. Często aż trudno zrozumieć bezsilność, z jaką muszą zmagać się ludzie. Bezsilność, która nie wynika z ich winy, a często prowadzi na skraj ubóstwa, czy do tragedii.

Elżbieta Jaworowicz – jaka jest naprawdę?

Główną bohaterką „Sprawy dla reportera” jest Elżbieta Jaworowicz, która z przerwami od 1983 roku prowadzi program interwencyjny Telewizji Polskiej. W pamięć telewidzów zapadł nie tylko charakterystyczny sposób siedzenia w wykonaniu Jaworowicz, ale też olbrzymia empatią, którą da się zauważyć podczas programów, czy bezpośrednich spotkań z bohaterami odcinków „Sprawy dla reportera”.

A jaka jest naprawdę Elżbieta Jaworowicz? Nieco kulisów postanowili zdradzić jej najbliżsi współpracownicy. 

Nie tworzy materiałów na podstawie rozmów telefonicznych, a jeździ po całej Polsce i angażuje się w konflikty, mimo że często ludzie potrafią być wobec niej agresywni. Zna wszystkich swoich bohaterów, żyje ich sprawami. W jej oczach często widać łzy – wyjawili na łamach magazynu „Rewia” współpracownicy Elżbiety Jaworowicz.

Zresztą sama Elżbieta Jaworowicz na łamach tego samego magazynu przyznała, że „Sprawa dla reportera” to dla niej nie tylko praca, ale coś więcej. „Spotkania z ludźmi i możliwość pomagania im to jest praca, która nigdy się nie nudzi. Każdy mój program jest debiutem, każdy czwartek jest premierą. Niemal każda poruszana w „Sprawie dla reportera” historia kończy się wymierną i skuteczną pomocą. I tak już od 30 lat” – przyznała Jaworowicz.

Jak widać Elżbieta Jaworowicz jest dokładnie taka, jaką możemy ją poznać na szklanym ekranie. Od ponad 30 lat stara się pomagać Polakom rozwiązywać problemy, które do tej pory wydawały się nie do przeskoczenia, czy to przez bezsilność aparatu państwa, czy luki w systemie prawnym. „Sprawa dla reportera” to obecnie jeden z najpopularniejszych programów interwencyjnych, emitowanych w TVP.

źródło: Rewia, mat. prasowe

Zobacz również: