Marcin Kierwiński atakuje Andrzeja Dudę

Marcin Kierwiński to były wicemarszałek województwa mazowieckiego, a od trzech lat poseł. Najpierw Platformy Obywatelskiej, a później Koalicji Obywatelskiej. Znany jest ze swojego ostrego języka, którego posłuchać możemy nie tylko na szklanym ekranie. Ostro jest także w jego wpisach na Twitterze. Tym razem Kierwiński uderzył w Andrzeja Dudę, cytując słowa wypowiedziane przez prof. Cezarego Szczylika na antenie RMF FM

Marcin Kierwiński atakuje Prezydenta Dudę

Ostatnim gościem RMF FM był profesor Cezary Szczylik, profesor nauk medycznych specjalizujący się w onkologii, hematologii i chorobach wewnętrznych. W radiowym wywiadzie przekazał swoje opinie na temat walki z chorobami onkologicznymi. Niestety, ale scenariusz, który rysuje prof. Szczylik nie jest zbyt optymistyczny. „Odpowiednie organy rządowe już dzisiaj powinny przedstawić społeczeństwu szacunkowe dane na temat liczby chorych z chorobą nowotworową, których kilkanaście tysięcy prawdopodobnie umrze tylko dlatego, że nie zostali zdiagnozowani na wczesnym etapie zachorowania na nowotwór – przyznał.

Na te słowa błyskawicznie zareagował Marcin Kierwiński, który przekleił część cytatu na swojego Twittera oraz oznaczył Prezydenta Andrzeja Dudę. „I tu należy zapytać się A. Dudy o miliardy zabrane onkologii i przeznaczone na TVP czy też o powstanie Funduszu Medycznego. Wstyd!” – grzmi Marcin Kierwiński na swoim Twitterze.

Internauci postanowili jednak dość szybko skontrować Kierwińskiego, zarzucając mu sięganie po najgorszą z metod politycznej walki, a mianowicie manipulację.

Rafał Trzaskowski ostro krytykowany. Walka na opozycji trwa w najlepsze

„Panie Marcinie czemu pan tak ordynarnie kłamie? Fundusze przeznaczone na TVP nigdy nie były i nawet nie mogłyby być przeznaczone na fundusz zdrowia. To tylko wasza medialna sztuczka która powtarzacie do znudzenia” – napisał jeden z komentatorów na Twitterze.

Marcin Kierwiński póki co nie postanowił odpowiadać Internaucie. Dlatego, że poseł KO zdaje się upierać przy swoim. Zresztą temat ten od dawien dawna już różni dwie strony politycznej barykady. Czyli Prawo i Sprawiedliwość, jak i Koalicję Obywatelską.

Tadeusz Rydzyk znów otrzymał grube miliony. Kwota powala na kolana

źródło: RMF FM

Zobacz również: