Rząd PiS z wysokim poparciem

Wynik ostatniego sondażu wywołał z pewnością niemałą radość na twarzach polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zwłaszcza, kiedy spojrzą, jak w sondażach wypada główny konkurent, Koalicja Obywatelska. Polacy, zdaniem polityków PiSu w końcu docenili ich ciężką pracę. Przechodząc jednak do rzeczy, rząd PiS zanotował gigantyczny skok zaufania wśród Polaków – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez CBOS.

Rząd PiS cieszy się rekordowym poparciem

Badanie CBOS zostało przeprowadzone w drugiej połowie sierpnia, a konkretnie rzecz ujmując, w dniach od 18 do 27 sierpnia. Wynika z niego jasno, że rząd PiS może pochwalić się rosnącym zaufaniem wśród Polaków.

42 proc. Polaków deklaruje, że jest zwolennikami rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a 29 proc., że przeciwnikami. 52 proc. badanych jest zadowolonych, że Morawiecki stoi na czele gabinetu; 34 proc. ankietowanych odnosi się do tego z dezaprobatą – informuje portal wpolityce.pl, powołując się na wyniki badania przeprowadzonego przez CBOS.

Trzaskowski ostro krytykowany. Walka na opozycji trwa w najlepsze

Szczególny wzrost można zauważyć przy nazwisku Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego. Po raz ostatni, tak dużym poparciem Morawiecki cieszył się w marcu bieżącego roku. Trzeba przyznać, że po kryzysie związanym z koronawirusem, rząd PiS w błyskawicznym tempie odbudowuje zaufanie Polaków. Mamy nadzieję, że podobnie sprawy ułożą się w przypadku gospodarki.

Niemniej jednak tak duże zaufanie do rządu PiS jest zapewne pochodną tego, że Polacy pozytywnie odbierają walkę z koronawirusem i kryzysem gospodarczym. Polska jako kraj nie ma się czego wstydzić na arenie międzynarodowej, gdzie wypadamy zdecydowanie lepiej niż niejedno większe Państwo Unii Europejskiej.

CBOS przyjrzał się także opiniom Polaków co do aktualnej sytuacji gospodarczej i tutaj też, rząd PiS może być zadowolony.

Tadeusz Rydzyk znów otrzymał grube miliony. Kwota powala na kolana

Zgodnie z sierpniowym badaniem szanse poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku działań rządu dostrzega 48 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt. proc.). Sceptycznie odnosi się do tego 39 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt. proc.). 12 proc. nie ma zdania – czytamy na wspomnianym już wyżej portalu, który opublikował wyniki badania CBOS.

Na zgoła innymi biegunie politycznym znajduje się Koalicja Obywatelska, która według ostatnich sondaży może liczyć na ledwie 5% poparcie. Część elektoratu błyskawicznie przepłynęła do ruchów Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni. Czy zaczął się właśnie koniec największej partii opozycyjnej?

źródło: CBOS, wpolityce.pl

Zobacz również: