Piotr Duda ostro o Trzaskowskim

Piotr Duda przyzwyczaił już opinię publiczną do ostrych wypowiedzi i porównań. Nikt jednak nie spodziewał się z jego strony aż tak mocnego ataku na Rafała Trzaskowskiego i ruch, który Prezydent Warszawy wokół siebie buduje. Ma on nosić nazwę Nowa Solidarność, co wyraźnie nie spodobało się Dudzie. 

Piotr Duda zakpił z Trzaskowskiego i jego ruchu

Przewodniczący Solidarności, Piotr Duda podczas obchodów 40. rocznicy porozumień sierpniowych, które miały miejsce w Gdańsku w swojej wypowiedzi odniósł się do Rafała Trzaskowskiego. Konkretnie rzecz ujmując Duda uderzył w nowy twór polityczny, który zamierza budować, a właściwie już zaczął tworzyć Rafał Trzaskowski.

Gwiazda „Pytania na Śniadanie TVP” o kulisach swojego odejścia. Mocne słowa

Dudzie nie spodobała się nazwa Nowa Solidarność. Stąd też tak mocny atak słowny podczas uroczystości w Gdańsku.

Słyszymy tu i ówdzie, że ma powstać ruch, który ma się nazywać Nowa Solidarność. To dla nas kuriozalne. Solidarność była jest i będzie ta sama. Dumna, z wartościami chrześcijańskimi i nauką społeczną Kościoła – grzmiał Piotr Duda.

To był jednak tylko przedsmak, aż Piotr Duda przystąpił niemalże do frontalnego ataku. To co powiedział, mogło rozbawić miliony, ale dla wielu mieszkańców Warszawy to z pewnością śmiech przez łzy.

Proponuję tym, wszystkim, którzy chcą zakładać Nową Solidarność. Mam dla nich nazwę. Proponuję, żeby się nazwali „Nowa Czajka”. Byłoby lepiej i na czasie – zakpił w mocny sposób Piotr Duda.

Santander Bank Polska znów bije na alarm. W łatwy sposób możesz stracić pieniądze

Póki co Rafał Trzaskowski nic sobie nie robi ze słów krytyki względem nazwy tworzonej przez niego samego formacji. Najnowsze sondaże wyborcze pokazują, że jego ruch ma szansę wejść do parlamentu. Nie ulega jednak wątpliwości, że nazwa Nowa Solidarność nie podoba się większości członków obecnej, znanej wszystkim Solidarności, która kultywuje wieloletnią tradycję. Czy jednak Trzaskowski ugnie się pod tymi naciskami i zmieni nazwę swojego ruchu? Jak mawiał klasyk, pożyjemy, zobaczymy.

źródło: TVP Info, mat. prasowe

Zobacz również: